Fem van Empel krooniti maailmameistriks

Hollandis Hoogerheides peetavatel cyclo-crossi maailmameistrivõistlustel võidutses eliitnaiste klassis 20-aastane Fem van Empel.

Nagu võistluse eel võis arvata, siis sai näha põnevat duelli hollandlannade Van Empeli ja Puck Pieterse vahel. Adrenaliini jätkus neljanda ringini, kui lõpuks õlg-õla kõrval toimunud heitluses Pieterse eksis ning lasi Van Empeli üksi eest ära. Seitsmeringilise võistluse finišis mõõdeti valitseva Euroopa meistri võiduajaks 54 minutit ja 42 sekundit. Pieterse kaotas talle 39 sekundiga ning pronksi sai kodupubliku rõõmuks kaela samuti hollandlanna Lucinda Brand.

„See oli hullumeelne, see on väga emotsionaalne võit,“ tõdes Van Empel peale finišit. „See on vägev auhind sellise fantastilise hooaja lõpus. Ma olen väga õnnelik. Tänan kõiki inimesi, kes on selle võidu taga.“

Kuni 23-aastaste meeste seas võidutses belglane Thibau Nys. Pühapäeval selguvad maailmameistrid eliitmeeste ja kuni 23-aastaste naiste seas.