Faun-Ardeche Classicu võitis Ayuso, Taaramäe 78.

Rein Taaramäe

Prantsusmaal 24. korda peetud Faun-Ardeche Classic ühepäevasõidul (UCI 1.Pro) võidutses hispaanlane Juan Ayuso (UAE Team Emirates; 4:23.34). Eritreas peetud treeninglaagrist naasnud Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty) lõpetas 78. kohal.

Mägisel ühepäevasõidul edestas Ayuso väikese grupi vahel peetud finišispurdis prantslast Romain Gregoire’d (Groupama – FDJ) ja taanlast Mattias Skjelmose’i (Lidl Trek). Taaramäe jäi võitjale alla 12 minuti ja üheksa sekundiga.

Belgias alustati nädalavahetusel Madalmaade klassikute hooajaga. Ghentist stardi saanud ja Ninoves lõppenud World Touri tasemega võistlusel pälvisid nii naiste kui meeste seas võidud Team Visma | Lease a Bike ratturid.

Naisratturid sõitsid 127,1 kilomeetrit ning esimese koha teenis hollandlanna Marianne Vos (3:27.15), alistades väikeses grupifinišis valitseva maailmameistri Lotte Kopecky (Team SD Worx – Protime), itaallanna Elisa Longo Borghini (Lidl Trek) ja kaasmaalanna Shirin van Anrooij (Lidl-Trek).

Meesratturid võistlesid 202,2-kilomeetrisel distantsil ning finišiduellis alistas sloveen Jan Tratnik (4:31.28) sakslase Nils Politti (UAE Team Emirates; +0.03). Kaheksa sekundit hiljem finišeerinud grupist oli parim belglane Wout van Aert (Team Visma | Lease a Bike). Ühtki eestlast nendel sõitudel ei osalenud.