Evenepoel võitis Vueltal etapi, ent kukkus finiši järel, Taaramäe 89., Tasane alustas Prantsusmaal naiste Tour de l’Aveniri velotuuri

Rein Taaramäe 04.09.2022

Vuelta velotuuri kolmandal etapil (Suria – Arinsal; 158,5 km) pälvis mäe otsas olnud finišis esikoha Belgia grupisõidu meister Remco Evenepoel (Soudal – Quick Step). Rein Taaramäe (Intermarche – Circus – Wanty) lõpetas päeva 89. positsioonil.

Väikesest grupist rünnanud Evenepoel edestas finišijoonel ühe sekundiga taanlast Jonas Vingegaardi (Jumbo-Visma) ja hispaanlast Juan Ayusot (UAE Team Emirates). Neljandana ületas finišijoone kolmel korral Vueltal võidutsenud sloveen Primož Roglic (Jumbo-Visma). Taaramäe lõpetas grupis, mis kaotas võitjale 16 minuti ja kuue sekundiga.

Tiitlikaitsja Evenepoeli jaoks ei lõppenud päev aga ootuspäraselt, sest kohe peale finišijoone ületamist põrkas ta kokku pealtvaatajaga ja kukkus. Siiski jätkab ta teisipäeval, 186,4-kilomeetrisel etapil Andorra la Vellast Tarragonasse võistlemist punases liidrisärgis. Kokkuvõttes hoiab teist kohta hispaanlane Enric Mas (Movistar Team; +0.05) ja kolmandat prantslane Jenny Martinez (Groupama – FDJ; +0.11). Taaramäe on 137. positsioonil, jäädes liidrist maha 22 minuti ja 44 sekundiga.

Esmaspäeval algas Prantsusmaal kuni 23-aastaste naisratturite Tour de l’Avenir, mille avaetapi, 14,8-kilomeetrise temposõidu võitis sakslanna Antonia Niedermaier ajaga 19 minutit ja 56 sekundit. Inglanna Anna Shackley kaotas talle 14 ja hollandlanna Shirin van Anrooij 23 sekundiga.

WCC Teami koosseisus võistlusele pääsenud eestlanna Elina Tasane (+4.24) pidi avaetapil leppima 100. kohaga, sest kilomeeter enne lõppu kiilus ta rattal kett kinni, mistõttu pidi ta teise sõiduvahendiga finišini sõitma.

Teisipäeval on velotuuril kavas 91,8-kilomeetrine etapp marsruudil Charolles – Louhans-Chateaurenaud. Kokku on mitmepäevasõidul kavas viis etappi.