Evenepoel võitis pika soolosõidu järel karjääri esimese monumendi, naiste Liege-Bastogne-Liege’il oli parim Van Vleuten

Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl) võitis Liege-Bastogne-Liege klassiku, mis on ühtlasi üks viiest monumendist ehk üks maailma vanim, raskeim ja prestiižeim meeste ühepäevasõit maailmas. Tegemist oli 22-aastase belglase karjääri suurima võiduga.

Evenepoel ründas 29 kilomeetrit enne finišit Cote de La Redoute tõusul ning jäi lõpujooneni püüdmatuks. Võit oli seda magusam Quick-Step Alpha Vinyl tiimile, et sõidu keskel toimunud suures kukkumises sai väga raskelt viga nende teine liider, valitsev maailmameister Julian Alaphilippe, kellel tuvastati haiglas murrud roietes ja õlaluus. Lisaks langes prantslasel kokku üks kops.

257-kilomeetrisel ja 4000 tõusumeetriga võistlusel hõivasid belglased terve pjedestaali. Teise koha sai väikeses grupifinišis Quinten Hermans (Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux) ja kolmanda Belgia valitsev grupisõidu meister Wout van Aert (Jumbo-Visma). Viimati võitis belglane seejuures koduse Liege – Bastogne – Liege klassiku 11 aastat tagasi.

Evenepoeli võiduajaks oli kuus tundi, 13 minutit ja 38 sekundit. See teeb keskmiseks kiiruseks 41,4 km/h, mis on läbi aegade teine kiireim tulemus ja parim alates 1963. aastast.

“See on imeline!” ütles Evenepoel, kel oli võidu järel raske õnnepisaraid tagasi hoida. “Väga raske oli vastutuules kiirust üleval hoida, aga ma teadsin, et kõigil on raske. Täna oli mu parim päev ratta seljas. Ma olen nii vaimselt kui füüsiliselt väga palju kannatanud viimase poole aasta jooksul, aga lõpuks jooksid asjad õigesse kohta kokku ja ma olen stabiilsemaks muutunud. Ma näitasin kindlasti parimat Remcot alates profikarusselli sisenemisest.”

Naiste 6. Liege-Bastogne-Liege klassiku (142,1 km) võitis 13-kilomeetrise soolosõidu järel hollandlanna Annemiek van Vleuten (Movistar Team; 3:52.32). Teisele kohale sprintis end väikesest grupifinišist austraallanna Grace Brown (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope; +0.43) ja kolmandale võitja kaasmaalanna Demi Vollering (Team SD Worx; +0.43).