Evenepoel võitis etapi, kuid kokkuvõttes pälvis siiski esikoha Roglic

Barcelona tänavatel peetud Kataloonia velotuuri (UCI 2.UWT) viimasel, seitsmendal etapil võidutses valitsev maailmameister Remco Evenepoel (Soudal – Quick Step). Kokkuvõttes pälvis esikoha sloveen Primož Roglic (Jumbo-Visma).

Viimasel 135,8-kilomeetrisel etapil jõudsid finišisirgele koos Evenepoel ja Roglic, kus oma paremuse pani maksma valitsev maailmameister. Kolmanda koha teenis hispaanlane Marc Soler (UAE Team Emirates; +0.53). Rein Taaramäe (Intermarce – Circus – Wanty) kaotas võitjale kuue minuti ja 17 sekundiga ning sai 64. koha.

“Mul oli Primožiga hea võitlus ja mul on hea meel, et suutsin teda sprindis võita,” ütles Evenepoel finišis. “Ta on väga heas vormis ja kui ta on heas vormis, siis on ta võib-olla isegi maailma parim rattur. Teadsin, et kui keegi suudab mulle järele sõita, siis on see tema.”

Kokkuvõttes pälvis esikoha Roglic, kes edestas seitse päeva kestnud Kataloonia velotuuril Evenepoel kuue sekundiga. Kolmandana pjedestaalile mahtunud portugallane Joao Almeida (UAE Team Emirates) jäi sloveenist kahe minuti ja 11 sekundi kaugusele. Taaramäe teenis üldarvestuses 33. koha (+20.32). Eestlase parim tulemus tuli teiselt etapilt, kus ta finišeeris 13. kohal.

Taaramäe järgmine start on 3. aprillil algav Baskimaa velotuur.