Evenepoel teenis karjääri seitsmenda velotuuri üldvõidu

E8nEWIgXsAQo3VV

Taanis sõidetud velotuuri 31st PostNord Danmark Rundt (2.Pro) viimasel etapil, 10,8-kilomeetrises temposõidus pälvis esikoha Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick Step), võites ühtlasi ka kogu velotuuri.

21-aastase belglase võiduajaks mõõdeti 12 minutit ja 13 sekundit, mis teeb keskmiseks kiiruseks 53 km/h. Sekundilise kaotuse juures tuli teise kohaga leppida taanlasel Soren Kragh Andersenil (Team DSM). Kolmanda koha sai Mads Pedersen (Trek – Segafredo; +0.06). Reedel velotuuri pooleli jätnud Mihkel Räim (HRE Mazowsze Serce Polski) temposõitu ei sõitnud.

Kokkuvõttes pälvis esikoha Evenepoel, kes on oma kolme profiaasta jooksul mitmepäevasõidu üldarvestuses võidu teeninud seitsmel korral. Pjedestaali madalamatele astmele kerkisid Pedersen (+1.42) ja hollandlane Mike Teunissen (Team Jumbo-Visma; +2.00).

Varasemalt on Evenepoel võitnud kahel korral Baloise Belgium Touri ning korra Volta ao Algarve em Bicicleta, Vuelta a Burgose, Vuelta a San Juan Internationali ja Poola velotuuri.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X