Evenepoel näitas Vueltal võimu ka temposõidus, Taaramäe 111.

Hispaania velotuuri kümnendal etapil (Elche – Alicante) sõidetud 30,9-kilomeetrisel temposõidul pälvis esikoha üldliider Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl). Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) lõpetas 111. tulemusega.

Evenepoeli võiduajaks mõõdeti 33.18, mis teeb keskmiseks kiiruseks 55,6 km/h. Ta edestas teise koha saanud Primoz Roglicit (Jumbo-Visma) 48 sekundiga ja kolmanda koha saanud meeskonnakaaslast Remi Cavagnat ühe minutiga. Taaramäe jäi võitjast maha viie minuti ja 29 sekundiga.

Evenepoel kasvatas etapivõiduga lähimate konkurentide ees edumaad veelgi. Teisele kohale kerkinud Roglic kaotab belglasele kahe minuti ja 41 sekundiga ning kolmandal kohal jätkav Enric Mas (Movistar Team) kolme minuti ja kolme sekundiga. Taaramäe on kokkuvõttes 38. positsioonil (+30.18).

Kolmapäeval on kavas 191,2-kilomeetrine etapp, mis soosib pigem sprintereid.

Loe lisa
31.08 ERR Sport Vuelta osalejaskond kaotas koroona tõttu kaks esikümnemeest

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X