Evar Saul võistles Jaapanis peale pikka vigastuspausi kahel UCI velotuuril

Evar Saul

Jaapanis treeniv Evar Saul (Levante Fuji Shizuoka) naasis peale pikka vigastuspausi võistluskarussellile ning tegi kaasa Tour du Kumano (UCI 2.2) ja Tour of Japani (UCI 2.2) velotuuridel.

Saul tõdeb, et peale vigastuspausi pole vorm olnud parim ja seetõttu on velotuurid läinud pigem vaevaliselt. Tour de Kumo avaetapil ta ta 82. ja teisel etapil 70. koha. Kolmandal etapil eestlane tulemust kirja ei saanud. Velotuuri üldvõidu pälvis kodupubliku rõõmuks Atsushi Oka (JCL Team UKYO), edestades Eritrea ratturit Merhawi Kudust (Terengganu Cycling Team; +0.11) ja klubikaaslast Masaki Yamamotot (+0.14).

Jaapani velotuur koosneb kaheksast mägisest etapist. Kolme kilomeetri pikkusel proloogil sai Saul kirja 60. ja teisel etapil 79. koha. Kolmandat etappi eestlane enam ei lõpetanud. Peale viiendat etappi hoiab liidripositsiooni itaallane Giovanni Carboni (JCL Team UKYO).

Enne Jaapani velotuuri avaetappi korraldati aga kriteerium, mis ei olnud osa tuurist, kuid paljud osalejaid olid siiski stardis.. „Kuna ilm oli väga vihmane, oli meeskonna peamiseks eesmärgiks tervelt finišisse jõuda,“ ütles Saul.

Foto: Itaru Mitsui

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X