Euroopas algas maanteeratturite hooaeg, Pajur sai 30. koha

Pühapäeval algas Euroopas maanteeratturite hooaeg, kui Hispaanias sõideti võidu 175-kilomeetrisel ühepäevasõidul 38th Classica Comunitat Valenciana 1969 (UCI 1.2). Ainsa Eesti ratturina osalenud Markus Pajur (Team Arkea Samsic) sai avastardil 30. koha.

Kui võistluse algusfaasis tuli ratturitel ületada mitmeid tõuse, siis sõidu viimased 70-80 kilomeetrit olid valdavalt sileda profiiliga. Võistluse võitis itaallane Giovanni Lonardi (EOLO-Kometa; 4:02.34), kes alistas finišiheitluses Pajuri belglasest tiimikaaslase Amaury Capiot’ ning briti Chris Lawlessi (TotalEnergies).

Pajur kaotas võitjale 27 sekundiga ning sai 30. koha. Kokku lõpetas võistlusel 94 ratturit. 21-aastane eestlane on joonel ka 12. veebruaril Hispaania ühepäevasõidul 42nd Vuelta Ciclista a la Region de Murcia Costa Calida (UCI 1.1).