Euroopa parimad trekisõitjad on hollandlased

Šveitsis Grencheni velodroomil lõppenud trekisõidu Euroopa meistrivõistlustel oli edukaim riik Holland, kes teenis kokku seitse kulda, kolm hõbedat ja ühe pronksi.

Täiskasvanute trekisõidu EM-il osales 240 sportlast (142 mees- ja 98 naisratturit) 26 riigist. Osalemas oli ka kümme Tokyo olümpiamängude kuldmedalisti. Medalitabelis järgnes Hollandile Saksamaa kolme kulla, kolme hõbeda ja kahe pronksiga ning Venemaa kolme kulla, ühe hõbeda ja viie pronksiga.

Holland tõestas end enim võistkondlikel aladel, võites esikoha nii naiste kui meeste sprindis, sealjuures püstitasid naised uue maailmarekordi. Sprindi Euroopa meistriks krooniti naiste seas olümpiavõitja Shanne Braspennincx ja meeste seas Harrie Lavreysen. Meeste keirinis ja ühe kilomeetri paigalstardiga sõidus võidutses Jeoffrey Hoogland ning madisonis Yoeri Havik ja Jan Willem van Schip.

Järgmisel aastal toimuvad trekisõidu Euroopa meistrivõistlused 11.-16. augustini Saksamaal Münchenis.

Kõik tulemused

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X