Euroopa meistrivõistlustel debüüdi teinud Eesti mäestlaskuja sai 44. koha

Eesti parim mäestlaskuja Robert Johanson teenis Sloveenias Mariboris peetud Euroopa meistrivõistlustel 44. koha.

Ajaga 3.15,96 kvalifikatsioonis 47. koha teeninud Johanson kaotas finaalsõidus võitjale Loris Vergier’le (2.56,67) 17,28 sekundiga. „Enesetunne oli väga hea ja iga sõiduga tundsin end kindlamalt. Rada läks aina kiiremaks ja lõpuks oli juba väga raske sellist kiirust hoida. Proovisin suruda nii palju kui võimalik, kuid väikesed vead tulid sisse,“ ütles esimest aastat eliitmeestega koos võistlev Johanson peale võistlust.

„Eesmärk oli näha arengut kvalifikatsiooni ja finaalsõidu vahel ning seda nägin. Võin oma esimeste Euroopa meistrivõistlustega rahule jääda. Konkurents on siin väga tihe ja iga sekund loeb väga palju. Arenguruumi on kõvasti, nüüd tuleb edasi pingutada ja mitte alla anda!“ lisas Johanson.

Prantslane Vergier on mäestlaskumise maailmas tuntud tegija. Juba juunioride seas krooniti ta 2014. aastal maailmameistriks. Aasta hiljem riputati talle eliitmeeste seas USA-s toimunud MK-etapil kaela pronksmedal. 2016. aastal tuli ta MK-sarja etapil Šveitsis teisele kohale. Esimese MK-etapivõiduni jõudis Vergier 2018. aastal. Mullu näitas prantslane, et Maribori rajad sobivad talle, kui võitis oktoobris neil radadel kaks MK-etappi järjest.

Kaksikvõidu Prantsusmaale kindlustas Benoit Coulanges (2.57,10) ja kolmanda koha teenis Suurbritannia mäestlaskuja Danny Hart.

Naiste seas krooniti Euroopa meistriks sloveenlanna Monika Hrastnik. Teise ja kolmanda koha said itaallannad Eleonora Farina ja Veronike Widmann.

6.-8.08.2021 UEC MTB mäestlaskumise Euroopa meistrivõistlused, Maribor (Sloveenia), meeste eliidi tulemused 44.koht

Pildigalerii siin

2021 UEC MTB mäestlaskumise Euroopa meistrivõistlused, Maribor, Sloveenia pildil Robert Johanson