Euroopa meistriks tulnud Lauri Malsroos hoiab maailma karikasarjas teist kohta

lauri-malsroos-86510637

Eile Poolas Wroclawi lähistel lõppenud tänavustel rattaorienteerumise Euroopa meistrivõistlustel sprindis kulla võitnud Lauri Malsroos hoiab hetkel maailma karikasarjas teist kohta.

Ehkki EM-võistluste teisel individuaaldistantsil – ühisstardist sõidetud tavarajal pidi eestlane leppima ühe suure eksimuse tõttu vaid 25. kohaga, tagavad ka tema lähikonkurentide ebastabiilsed sooritused eestlasele siiski kõrge üldkoha MK-sarjas.

Varem korra individuaalselt Euroopa ja teatesõidus ka maailmameistriks tulnud Malsroos asus mulluse, veidi ebaõnnestunud hooaja järel maailma edetabelis alles 14. kohal. Kuid kogenud 33-aastane sauelane näitas Wroclawi spordikompleksi ümbruses sõidetud sprindirajal kõige kindlamat minekut tulles 4-aastase vaheaja järel taas Euroopa meistriks mulluse MK-sarja üldvõitja tšehhi Krystof Bogari ees, kelle auhinnakappi kuulub näiteks ka puhta mägirattasõidu maailmameistrivõistluste teatepronks.

EM-võistluste teisel individuaalalal – ühisstardist sõidetud tavarajal pidi eestlane leppima aga ühe vahele jäänud kontrollpunkti ja sinna tagasipöördumise tõttu 69 mehe konkurentsis alles 25. kohaga. Rattaorienteerumise maailmakarika sarja liidriks on hetkel ala viimaste aastate valitseja ja paljukordne maailmameister venelane Anton Foliforov, kes võitis ka Euroopa MV tavaraja. Väikese üllatusena asub MK-sarja üldarvestuses kolmandal kohal leedulane Jonas Maiželis, kes EM-võistlustel küll medalivõiduni ei jõudnud, kuid näitas seal stabiilseid sõite. Järgnevatel kohtadel asuvad Valeri Gluhov Venemaalt, Viktor Larsson Rootsist ja Angel Garcia Hispaaniast.

Allikas: sport.delfi.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X