Euroopa meistriks krooniti kolmandat aastat järjest Itaalia rattur

Prantsusmaal Plouay’s toimunud maanteeratturite Euroopa meistrivõistlustel pälvis meeste grupisõidus esikoha Giacomo Nizzolo.

13,65-kilomeetrist järskude, kuid lühikeste tõusudega ringi sõideti 13 korda ehk kokku 177,45 kilomeetrit. Viimasele ringile minnes oli peagruppi jäänud 153 startinud ratturist ligi 60. Nende seas liikusid ka eestlased Karl Patrick Lauk ja Peeter Pruus. Ringi esimesel tõusul ründas üksinda norralane Markus Hoelgaard, kes sai ligi kümnesekundilise edumaa. Tema püüdmisest oli huvitatud eelkõige Hollandi koondis. Kui lõpuni oli jäänud 4,5 kilomeetrit, siis võtsid peagrupis töötegemise üle Itaalia koondis, vahe Hoelgaardiga oli päeva viimase tõusu all kaheksa sekundit. Norralane püüti kinni, kui finišini oli jäänud ligi kaks kilomeetrit. Seejärel otsustas üksi rünnata austerlane Sebastian Schönberger ning peale teda inglane Thomas Pidcock ja endine maailmameister Ruy Costa. Itaalia koondis kontrollis kõiki äraminekukatseid, tõi väikese grupi koos finišisirgele ning meeskonna esitlusele pani kuldse punkti Giacomo Nizzolo. See tähendab, et Itaalia koondise rattur võitis kolmandat aastat järjest Euroopa meistri tiitli. Eelmisel aastal võidutses Elia Viviani ja enne teda Matteo Trentin.

Eestlastest olid võistlustules Karl Patrick Lauk, Norman Vahtra, Aksel Nõmmela, Martin Laas, Peeter Pruus ning Gert Jõeäär.

Meeste eliitklassis on üks medalikomplekt juba veel jagatud, kui esmaspäevase temposõidu võitis šveitslane Stefan Küng prantslase Remi Cavagna ja belglase Victor Campenaertsi ees.

Kolmapäeval võistlesid grupisõidus veel kuni 23-aastased naisratturid. Euroopa meistriks krooniti itaallanna Elisa Balsamo, hõbeda pälvis hollandlanna Lonneke Uneken ja pronksi taanlanna Emma Jörgensen.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X