Euroopa meister Mäeuibo: ma ei ole kunagi nii kõrge tasemega võistlusel pjedestaalile jõudnud, aga seda vingem on emotsioon

Riko Mäeuibo

Riko Mäeuibo pälvis Sloveenias Mariboris peetud mäestlaskumise Euroopa meistrivõistlustel pälvis U-15 vanuseklassis esimese koha. Varem ei ole eestlane sellise tasemega võistlusel kolme parema hulka jõudnud, kuid seda vingemaks peab Mäeuibo saadud emotsiooni.

Mäeuibo võiduajaks oli finaalsõidus kolm minutit ja 23,71 sekundit. “Kvalifikatsiooni- ja finaalsõitudega olen väga rahul: plaan oli hoida ühtlast aega ja treeningutel iga laskumist kvaliteedilt ja kiiruselt veidi paremaks lihvida. Ma pole kunagi Euroopa tasemel võistlustel pjedestaalile sõitnud ning selle võrra oli meistritiitli emotsioonid veelgi vingemad,” ütles Mäeuibo. “Olen praeguseks pea kuu aega veetnud Euroopa suurtel nõlvadel treenides ja füüsilise ettevalmistusega võib tänu sellele väga rahul olla. Nüüd on mul võimalus natuke kodus puhata ning järgmine võistlus toimub juuli esimestel päevadel Norras Vossis, kus peetakse Euroopa karikasarja etapp.”

EM-il sai teise koha britt Stan Nisbet, kaotades eestlasele 4,53 sekundiga ning pronksmedali sai kaela kodupubliku rõõmuks Ažbe Kalinšek, jäädes Mäeuibole alla 4,96 sekundiga.

Loe lisa: Riko Mäeuibo krooniti mäestlaskumises Euroopa meistriks

Riko Mäeuibo

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X