Greete Steinburg jätkas Hispaanias viiendaga kohaga

Greete Steinburg

Hispaanias jätkuval kõrgetasemelise maastikuratturite mitmepäevasõidu Andalucia Bike Race by Garmin (UCI SHC) teisel etapil lõpetas Greete Steinburg (Cannondae Vas Arabay) koos paarilise Monica Yuliana Calderon Martineziga taas viiendal kohal.

53,7-kilomeetrisel etapil olid parimad Katazina Sosna ja Irina Luetzelschwab (Team Torpado-BULSS Swiss) ajaga 2:45.26. Teisena finišeerisid Stefanie Dohrn ja Lejla Njemcevic (Canyon-Allebike; 2:47.29) ning kolmandana Janina Wüst ja Meritxell Figueras Garangou (Buff Megamo Team; 2:48.05). Steinburgi ja Calderon Martinezi ajaks mõõdeti 2:59.34.

„Seekord anti naistele Jaeni linnatänavatel eliitmeestest eraldi start ning amatöörid alustasid meie tagant. Kahjuks pole minu vorm hetkel selline, et sõita tõuse koos parimatega,“ rääkis Steinburg. „Esimesel tõusul lähevad tugevamad eest ning meie jätkame oma tempos. Algul oli pigem asfalt ja kiire kruus, mistõttu jõudsid tõenäoliselt ka amatöörid selja tagant suhteliselt ruttu järele. Nii ees kui taga oli terve distantsi vältel väga palju mehi, kes tõusudel möödusid, kuid tehnilistel laskumistel olid aeglasemad. Kuna möödumisvõimalusi siin lihtsalt ei ole või need pole väärt riski, siis peame neid sõitma nende taga.”

“Korra oli ka ärevam moment, kui Monica ratta käiguvahetajasse lendas mingi suurem oks, kuid õnneks väikese peatusega sai see eemaldatud ja kõik jäi terveks,” jätkas Steinburg. “Tänase etapi tegi erilisemaks ca kümne kilomeetri pikkune järjestikune tõus – mäe otsas ja rajal oli nii lund kui jääd. Õnneks päike soojendas meid piisavalt, et võistluse ajal vaid nelja-viie soojakraadiga külm ei hakanud. Lisaks oli täna Andaluusia päev, mis tähendas, et inimesed olid vabad ja hästi palju rahvast oli tulnud raja äärde meile kaasa elama.“

Kolmapeäval sõidavad maastikuratturid 64 kilomeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X