Etapivõit jagati jooksikute vahel, Mihkels: UAE kontrollitud tempo oli tõusudel selline, et maha ei tahtnud jääda, aga samas oli ikkagi raske

Madis Mihkels

Itaalias jätkuva Giro d’Italia 19. etapil (Mortegliano – Sappada; 157 km) võidutses itaallane Andrea Vendrame (Decahtlon AG2R La Mondiale Team; 3:51.05). Madis Mihkels (Intermarche – Wanty) lõpetas 91. positsioonil.

Vendrame järel pälvis teise koha hispaanlane Pelayo Sanchez (Movistar Team; +0.54) ja kolmanda koha sakslane Georg Steinhauser (EF Education – EasyPost; +1.0). Mihkels kaotas võitjale 21 minuti ja 42 sekundiga.

„Rõve etapp oli minu jaoks,“ tõdes Mihkels. „Väga raske võitlus käis kaua, et jooksikute grupp ära saada ja kui see läinud oli võttis UAE kontrolli enda kätte. Huvi neil midagi tagasi tõmmata polnud, vaid lihtsalt turvalise vahega lõpuni sõita. Minu jaoks tähendas see seda, et tõusudel oli tempo täpselt selline, et nagu päris maha ka jääda ei taha, aga samas ikkagi raske, et sai kannatada. Sõitsin kuni finišitõusuni grupis ja siis otsustasin rahulikus tempos finišini tulla.“

Velotuuri üldarvestuses jätkab liidrina Tadej Pogacar (UAE Team Emirates), kellele järgnevad kolumblane Daniel Felipe Martinez (Bora-Hansgrohe; +7.42) ja britt Geraint Thomas (Ineos Grenadiers; +8.04). Mihkels on kokkuvõttes 112. kohal (+4:16.30).

Laupäeval on velotuuril kavas 184-kilomeetrine etapp finišiga Bassano del Grappas.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X