Etapivõidu võttis Demare, Kangert lõpetas peagrupis

Prantsusmaa velotuuri 18. etapi (171 km) võitis lõpuspurdis prantslane Arnaud Demare (Groupama-FDJ), Tanel Kangert (Astana) lõpetas peagrupis ja sai kirja 53. koha.

Sõidu alguses moodustasid Mitchelton-Scotti sõitjad Mat Hayman ja Luke Durbridge ning Niki Terpstra (Quick-Step Floors), Guillaume Van Keirsbulck (Wanty–Groupe Gobert) ja Thomas Boudat (Direct Energie) viiemehelise jooksikute grupi, kes aga saadi kätte 16 km enne finišit.

200 m enne finišijoont ründas Demare ja edestas enda kaasmaalast Christophe Laporte’i (Cofidis, Solutions Credits) ning norralasi Alexander Kristoffi (UAE Team Emirates) ja Edvald Boasson Hagenit (Dimension Data). Kangert tuli finišisse 53. mehena.

Üldliidrina jätkab britt Geraint Thomas (Team Sky), kes sai protokolli kirja 31. koha. Tom Dumoulin (Team Sunweb) kaotab talle 1.59 ning tiimikaaslane Chris Froome 2.31. Kangert on üldarvestuses 19. kohal, kaotades liidrile 27.35.

Tänavuse Tour de France’i lõpuni on jäänud kolm etappi, reedel sõidetakse Püreneedes 200,5 km pikkune etapp, kus kavas ka kaks kõrgeima kategooria tõusu, neist üks kuulus Col du Tourmalet.

Allikas: sport.err.ee