Etapivõidu napsanud Jakobsen kiitis Soudal – Quick Stepi sprindirongi, üldliidrina jätkab Bennett

Fabio Jakobsen

Argentinas jätkuval 39. San Juani velotuuri (2.Pro) teisel etapil (Valle Fertil – Jachal; 201,1 km) teenis hooaja esimese võidu valitsev Euroopa meister Fabio Jakobsen (Soudal – Quick Step). Üldliidrina jätkab Sam Bennett (Bora – Hansgrohe).

Soudal – Quick Step eesotsas maailmameistri Remco Evenepoeli, Yves Lampaerti ja Michael Morkoviga tegi Jakobsenile ideaalse lahtivedamise, mille järel alistas hollandlane tihedas lõpuheitluses Fernando Gaviria (Movistar Team) ja hispaanlase Jon Aberasturi (Trek – Segafredo).

„See oli võib-olla isegi üks kõige kiiremaid finišeid, mis ma olen kunagi teinud,“ kiitis Jakobsen meeskonnakaaslasi. „Ma olen väga uhke nende üle, sest ilma nendeta ma ei suudaks võita. Nad viivad mind ideaalsele positsioonile, kust saan võidu nimel sprintida.“

Esimesel etapil võidutsenud Bennett lõpetas seekord neljandana, mis tagas talle liidrisärgi ka kolmandaks etapiks. Jakobsen (+0.00) kerkis teisele ning Gaviria (+0.04) kolmandale kohale.

Kolmapäeval ootab rattureid ees 171 kilomeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X