Etapi võitnud Yates tõusis Kataloonias liidriks, Taaramäe 54.

100th Volta Ciclista a Catalunya 2021 - Stage 3

Kataloonia velotuuri kolmanda etapi (Castelldefels – Vallter 2000; 195,6 km) võitis britt Adam Yates (Ineos), kes tõusis ühtlasi ka üldliidriks.

28-aastane Yates edestas kolmapäevasel raske lõputõusuga etapil 13 sekundiga Colombia ratturit Jhoan Esteban Chavesi (Team BikeExchange) ning 19 sekundiga velotuuri kolmekordset võitjat, 40-aastast Alejandro Valverdet (Movistar).

Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) oli kolmapäeval 54., kaotades 6.06. Tanel Kangert (Team BikeExchange) kaotas 10.11 ja oli etapi kokkuvõttes 78.

Yates tõusis võiduga ka üldliidriks, tema edu meeskonnakaaslase Richie Porte’i ees on 45 sekundit. Senine liider Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step) langes kolmandaks ja kaotab britile 49 sekundit. Kangert on kokkuvõttes 54. (+11.28) ning Taaramäe 86. (+16.46).

Allikas: sport.err.ee

Foto: https://www.velonews.com/news/road/volta-a-catalunya-stage-3-adam-yates-soars-to-mountaintop-win/?fbclid=IwAR3ncNjuwbUE_d583UroGyodnnCq0YeFcf-X5Ra7_dhOyN4pOHrJwuxjqVg

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X