Estonian Cupi teise lätlastega koostöös korraldatud ühisel etapil Smiltenes võidutses Markus Pajur

DSC_1452

Eesti maastikumaratonide sarja Estonian Cup kolmas osavõistlus peeti koostöös lätlastega ning mõõtu võeti Smiltene MTB/Gravel võistlusel. 100,7-kilomeetrise Europark Grand Prix sõidu võitis Markus Pajur.

Koostöö lätlastega ei ole Estonian Cupile võõras, sest LVM sarjaga korraldati juuni algul ühiselt ka Solar Wheel 2. Valga/Valka Rattamaraton. GP põhisõidul mõõdeti Pajuri võiduajaks kaks tundi, 45 minutit ja 56 sekundit. Teise koha pälvis Peeter Tarvis ja kolmanda koha Siim Kiskonen (mõlema aeg 2:47.59).

„Sõit oli alguse poole päris ebameeldiv, kuna suur grupp oli ja kõik polnud nõus töötama, aga seejärel saime Peeter Tarvisega eest ära. Lõpuks oli meid väiksem grupp koos, kuid viimased 20 km olid väga tehnilised. Läksin seal ette ja panin nii kõvasti kui jaksasin ja teised enam järgi ei jõudnud tulla,“ ütles Pajur võistluse järel.

Naiste konkurentsis läks GP sõidu võit Lätti, kui parim oli Renate Rosionova ajaga 3:21.39. Teisena finišeeris parim eestlanna Ann-Christine Allik (3:24.28) ja kolmandana lätlanna Katrina Jaunslaviete Kipure (3:25.32), kes oli ühtlasi kiireim Hansgrohe kiirenduskilomeetril. Meestest sai seal päeva parima aja kirja Lauri Tamm.

„Väga raske sõit oli,“ tõdes Allik finišis. „Meil oli päris suur grupp. Tööd tegid eestlased, sest lätlased ei tahtnud palju teha, seepärast oligi raske. Käisin ka kogu aeg eest läbi. Lõpuosa oli väga tehniline, kus pidi ka veel väga palju tööd tegema.“

Gardena 39,7-kilomeetrisel maratonil ja Jetoil 20,4-kilomeetrisel poolmaratonil oli lubatud sõita vaid maastikuratastega. Gardena maratonirajal läks kolmikvõit Lätti. Esimene oli Rainers Zviedris (1:18.08), teine Renars Birkentals (1:18.17) ja kolmas Nauris Zviedris (1:18.21). Naiste klassis olid kolm kiireimat Kate Skujina (1:28.51), Amanda Reilija Zarina (1:33.59) ja Anita Antone (1:36.05).

Jetoil poolmaratonil võidutses Magnus Normak ajaga 42.27, kellele järgnesid Silver Semjonov (42.38) ja Uku Järv (43.14). Neidude seas jõudsid kolme parema hulka Marta Mõttus (48.45), Isabel Kiis (49.57) ja  Carola Hirv (50.09). Lisaks korraldati lastevõistlused. Ühtekokku osales Smiltene MTB/Gravel võistlusel üle 1200 ratturi.

Estonian Cup rattamaratonide sarja neljas etapp peetakse 27. juulil, kui on kavas Rand&Tuulberg 24. Elva Rattamaraton.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X