Estonian Cupi esimesed rajad on võistlemiseks avatud juuni lõpuni

Mitmed rahvaspordivõistlused toimuvad Eestis lähinädalatel veel virtuaalsetena. Uues formaadis algas esmaspäevast ka rattamaratonide hooaeg. Iseseisvalt saab end Hawaii Express Estonian Cupil proovile panna kahel rajal. Kuni 27. juunini on virtuaalseks võistluseks avatud Raplamaa rattamaratoni ja Kalevipoja rattamaratoni rada Jõgevamaal.

“Siin on teisi rahvaspordiüritusi ka, mis on juba avatud põhimõtteliselt peaaegu samal moel, aga erinevus ongi selles, et meil on konkreetne rada ja võrdsed tingimused maha märgitud. Kõik saavad testida täpselt samal rajal oma võimeid, neid vaadata ja kontrollida,” rääkis Estonian Cupi peakorraldaja Allar Tõnissaar intervjuus ERR-ile.

Kuigi ratturid saavad esimesel kahel etapil võistelda endale sobival päeval ja kellaajal, siis on tegemist päris võistlusega, mille tulemused lähevad arvesse sarja koondarvestuses. Aja kirja saamiseks on vaja spordikella või nutiseadet.

“Tuled oma nutiseadmega kohale. Stardiväravad on tähistatud. Stardiväravast läbi sõites paned oma seadme käima ja kui kohale jõuad, finišeerid, paned oma nutiseadme kinni. Oma gpx-faili saadate meile ja meie süsteem tunneb teid isikukoodiga ära ja annab vastavalt tulemusele punktid,” kirjeldas võistlusprotsessi Tõnissaar.

Paremusjärjestus pannakse paika ka kiirenduskilomeetril ning vahe- ja mäefinišites. Individuaalsel võistlemisel on oma eelised ja puudused.

“Eks kindlasti see oleneb, kuidas keegi harjunud on. Kes eraldistardis kõva on, sellele sobib kindlasti väga üksinda oma mõttes kimada,” rääkis Eesti maastikumaratoni meister Peeter Pruus. “Aga üldiselt ma arvan, et see on mentaalselt raskem. Peab arvestama, kuidas sa oma jõuvarusid jagad ja üksinda sõidad. Tuleb vaim valmis panna ja trenni teha selleks.”

Kuna võistlus toimub avatud liiklusega trassil, siis kutsuvad korraldajad rattureid üles olema tähelepanelikud ja ettevaatlikud.

“Kui sa tuled üksinda siia võistlema, siis siin ei ole rajaturvajaid. Autoteede ületused ja kurvid on sellised kohad, kus tuleb hoida silmad lahti. Kui näed nooli või ohtliku sildi märki, siis võta hoog maha ja ole ettevaatlik,” lisas 2019. aastal Estonian Cupi võitnud Janelle Uibokand.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X