Esmakordselt stardib pararatta trekisõidu MMil Eesti pararattur

juul

22. märtsil läks Rio de Janeiros toimuvatel UCI pararatta trekisõidu maailmameistrivõistlustel oma esimesse starti Eesti pararattur Mari-Liis Juul. Eesti invasportlase eesmärk on koguda MMilt vajalikud reitingupunktid, et pääseda 2020. aasta Tokyo paralümpiamängudele.

 Pararattur Mari-Liis Juuli sõnul otsustas ta oma sportlasekarjääri täiendada trekisõidu oskustega just paralümpia tõttu. “Trekisõidu reitingupunktid annavad paralümpia pääsme lunastamiseks väga olulise mahu. Rios stardin kolmel alal ja annan siin oma parima. Minu eesmärk on jõuda oma võistlusklassis esikümne hulka eelkõige 3 km jälitussõidus,” rääkis Juul.

 22.-25. märtsini Rio de Janeiros toimuval UCI pararatta trekisõidu maailmameistrivõistluste stardinimekirjas on Mari-Liis Juul kolmel alal.

22. märtsil Eesti aja järgi kell 20.00 stardib Juul naiste C5 klassi 500 meetri eraldistardis, 24. märtsil Eesti aja järgi kell 15.00 stardib Juul 3 kilomeetri jälitussõidul ning 24. märtsil Eesti aja järgi kell 23.30 stardib Juul naiste C4-C5 klasside 10 kilomeetri pikkusel lõpufinišiga grupisõidus. Täpsem info on leitav võistluste kodulehelt: http://www.2018uciparatrack.com

 Mari-Liis Juul jõudis Rio de Janeiro võistluspaika juba 19. märtsil ja on tänaseks teinud mitu heade tulemustega treeningsõitu.

 Eesti invasportlaste paralümpiale pürgimist toetavad Sotsiaalministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kultuurkapital, samuti Tallinna Vesi ja Radisson Blu Hotel Olümpia Tallinn.

1979. aastal sündinud Mari-Liis Juul alustas rattaspordiga harrastaja tasemel Tallinna Tehnikaülikooli õpingute ajal. 2009. aastal toimunud liiklusavarii tagajärjel vigastas Juul õlavarrepõimikut, vigastuse tagajärjel keskendus Juul aga spordile tõsisemalt ning võistleb täna pararatta C5 võistlusklassis. 2016. aasta paraolümpial saavutas Juul maantee grupisõidus 15. koha ja eraldistardis 9. koha.

NB! Fotod Mari-Liis Juulist Rio de Janeiro pararatta trekisõidu MM treeningsõitudel: http://bit.ly/2GQ1jMT

Fotode autor: Marco Antonio Teixeira

Fotod võetud võistluste fotopangast:

http://www.2018uciparatrack.com/en/index.php/galeria/fotos/

Eesti Invaspordi Liit ühendab liikumispuudega inimesi pakkudes neile erinevaid võimalusi liikumiseks ja spordiga tegelemiseks. Liit edendab liikumispuuetega inimeste spordiliikumist Eestis eesmärgiga tuua liikumispuudega inimesed välja ühiskondlikku ellu ja propageerida tervislikke eluviise. Eesti liikumispuudega inimestel on võimalik harrastada näiteks selliseid spordialasid nagu istevõrkpall, ratastoolitennis, kergejõustik, jõutõstmine, saalihoki, ratastoolicurling, ujumine ja palju muud. Eestis on ratastooli kasutavaid inimesi ligikaudu 5000.

 Eesti Invaspordi Liit

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X