Esmakordselt peetud naiste Paris-Roubaix’ võitis Deignan

Esmakordselt peetud naiste Paris-Roubaix võistluse võitis ligi 80-kilomeetrise soolosõidu teinud britt Lizzie Deignan.

Munakivilõikude poolest tuntud ühepäevasõidul oli Deignani võiduajaks 116-kilomeetrisel võistlusmaal kaks tundi, 56 minutit ja seitse sekundit. Ka Hell of the North (Põhja Põrgu) nime all tuntud sõidul sai teise koha hollandlane Marianne Vos (+1.17) ja kolmanda koha Itaalia meister Elisa Longo-Borghini (+1.47).

Deignan on ühtlasi esimene Suurbritannia rattur, kes on võitnud Paris-Roubaix’. Ükski sealne meesrattur pole seda varem suutnud. Kokku sai äärmiselt raskel võistlusel tulemuse kirja vaid 61 ratturit.

Pühapäeval on kavas meeste võistlus. Ühtki Eesti ratturit stardis ei ole.