Esmakordselt pedaalisid Eestis kaks meest rattapukil tehtud kestvussõidul 24 tunniga 540 kilomeetrit

Ööpäevasel kestvussõidul väntasid Tõnis Tali ja Evgeni Nikolaevski ühe koha peal rattapukil virtuaalselt 540 km ja 13 200 tõusumeetrit.
 
Esmaspäeva, 27. detsembri pärastlõunal alustasid Hawaii Expressi ostujuht Tõnis Tali ja IT valdkonnas töötav Evgeni Nikolaevski Pirita Hawaii Expressi poes esmakordselt Eestis tehtavat sõitu rattapukil. Nimelt pedaalisid mehed Rapha Festive 500 egiidi all 500 kilomeetrit, lõpuks kogunes siiski 540 kilomeetrit. Samas tegid mehed ka virtuaalse Everestingu ehk Everesti jagu tõusumeetreid, mis samuti sai lõpuks hoopis rohkem ehk 13 200 tõusumeetrit. Kokku väntasid mehed ühe koha peal rattapukil 24 tundi. Ürituse kogu aeg aga oli üle 26 tunni, millest toidu ja joogi pausidele kulus kaks tundi ja 25 minutit.
 
Idee selline sõit teha tuli Talil, kes soovis vändata Rapha500 ja teha virtuaalse Everestingu. Nikolaevski pakkus juurde idee, et võiks siseruumis pedaalida kokku 24 tundi. Sealt edasi juba oli detailide küsimus.
 
YouTube live vahendusel tegid mehed oma sõidust ka ülekande. Seda saad vaadata SIIT.
 
Foto ja tekst: Tiina Rekand

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X