Esmakordselt Eestis toimunud cyclo-crossi UCI kategooria võistluse võitjaks krooniti Madis Mihkels ja Suzanne Verhoeven

Esmakordselt Eestis toimunud rahvusvahelisel UCI teise kategooria cyclo-crossi võistlusel jäi meeste arvestuses esikoht Eestisse, naiste sõidul pidime võidu loovutama Belgiasse.

Kahel päeval Keilas toimunud Bike Fanatics Keila CX (UCI C2) võistlusel selgitati UCI kategoorias võitjad laupäeval 8. oktoobril naised eliidi ja meesjuunioride arvestuses ning pühapäeval 9. oktoobril mehed eliidi klassis.

Naiste arvestuses tuli võitjaks belglanna Suzanne Verhoeven (Vondelmolen-de Ceuster Cycling Team) ajaga 44 minutit ja 52 sekundit läbis ta võistlusrajal kuus ringi. Teiseks tuli Kalevi Jalgrattakoolist veel U23 klassis kuuluv Elisabeth Ebras, kes läbis kuus ringi ajaga 44 minutit ja 55 sekundit ja kolmanda koha võttis 18- aastane Elina Tasane (WCC team), tema ajaks mõõdeti 46 minutit ja 58 sekundit.

Meesjuunioride arvestuses võttis võidu Markus Mäeuibo (Kalevi Jalgrattakool), kuueringilise võistlusraja läbis ta ajaga 42 minutit ja 10 sekundit. 6-sekundilise kaotusega läks teine koht Rootsi Ville Merlövile (Åstorps CK) ja kolmandaks tuli eestlane Virgo Mitt, Pärnu Kalevi Spordikoolist ajaga 42 minutit ja 45 sekundit.

Pühapäeval lõppenud Bike Fanatics Keila cyclo-crossi võistlusel jäi meeste eliidi arvestuses võit Eestisse. Eliidi klassis läbisid ratturid 2,5-kilomeetrisel võistlusrajal üheksa ringi ja võitjaks krooniti ülekaalukalt Madis Mihkels (Team Ampler-Tartu2024) ajaga 59 minutit ja üks sekund. Teine kohta läks sel korral Lätti, Astana Qazaqstan Development Team sõitjale Matiss Kalverss-ile. Kolmanda koha saavutas Frank Aron Ragilo (Cannibal Team) ajaga (01.01.21).

Võistluse 08.10 video link ja 09.10 video link

Tulemused siin

Bike Fanatics Keila CX 2022, Mart Vainre fotod siin
Bike Fanatics Keila CX 2022 2. päev, Diana Unt fotod siin
Bike Fanatics Keila CX 2022 1. päev, Diana Unt fotod siin

Madis Mihkels 2022
Madis Mihkels Bike Fanatics Keila CX (UCI C2) autor Eesti Jalgratturite Liit
Suzanne Verhoeven
Suzanne Verhoeven autor Bike Fanatics Keila CX (UCI C2)

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X