Esmakordselt ajaloos toimunud kruusateede MM-il saavutas Gert Kivistik kõrge 19. koha.

Gert Kivistik

Esimeseks Graveli maailmameistriks krooniti 29-aastane Gianni Vermeersch Belgiast ajaga viis tundi 10 minutit ja 40 sekundit. Itaalias Venetos aset leidnud 194-kilomeetrisel võistlusrajal saavutas teise koha itaallane Daniel Oss kaotusega võitjale 43 sekundit. Itaallane Oss ja belglane Vermeersch asusid sõitu juhtima kui finišini oli jäänud 130- kilomeetrit, sõidu jooksul kasvas edu kohati kuuele minutile. Igapäevaselt Alpecin-Deceuninck tiimist sõitev belglane ründas viimasel 10 kilomeetril ja sellega saavutas edu Daniel Ossi ees. Kolmandale kohale tuli Mathieu Van Der Poel Hollandist saavutades lõpujoonel edu belglase Greg van Avermaeti ees. Van Der Poelil kogunes kaotust võitjale üks minut ja 28 sekundit.

Gert Kivistik tuli finišisse 19. kohal ajaga viis tundi 17 minutit ja 19 sekundit, kaotades võitjale kuus minutit ja 39 sekundit. 121 startinud sportlasest lõpetas sõidu 99 ratturit. Graveli maailmameistrivõistlusel teise eestlasena osalenud Gleb Karpenko olles peagrupis kukkus 39-dal kilomeetril asfaldilt kruusale keerates ja pidi seetõttu võistluse tehniliste probleemide tõttu katkestama.

Gert Kivistik kommenteeris sõitu järgnevalt, “oli teada, et esimesed 30-kilomeetrit tulevad väga rasked kuna start oli 10% tõusu peale, millele järgnes tehniline laskumine ning kitsamad põlluteed. Kohe algusest venitati grupp pikaks ning tekkisid väiksemad grupid, mis hiljem tagasi kokku sõideti. Päeva suurimaks katsumuseks sai aga joogipudelite kättesaamine. Meie abilisel ei õnnestunud kokkulepitud punktidesse jõuda, suutsin küll ühe pudeli kelleltki võõralt haarata, kuid ka see polnud piisav. Oma abilist nägin alles sõidu sajandal kilomeetril. Ise usun, et kui oleks jootmine plaanipäraselt läinud oleksin võinud ka parema koha välja sõita. Samas lõpp resultaat MM-i koht TOP20 seas pigem positiivne, kuna nii pikki võistlusi olen teinud sellel aastal vähem kui ühel käel sõrmi, “võttis Kivistik sõidu kokku.

Naiste arvestuses selgitati võitjad päev varem sõidetud 140-kilomeetrisel kruusateede rallil. Maailmameistriks kroonitud Pauline Ferrand-Prevot (Prantsusmaa), kes saavutas võiduga juba neljanda maailmameistritiitli sel hooajal. Olümpiakrossis, lühirajasõidus ja maastikumaratonis maailmameistriks tulnud Prevot edestas sprindifinišis napilt teisele kohale tulnud Sina Freid (Šveits). Pronksile tuli 11 sekundilise kaotusega itaallanna Chiara Teocchi. Naistes osales MM-il 48 ratturit, kellest finišisse jõudis 39.

Tulemused mehed eliit siin (video) ja naised eliit siin (video)

Men Elite Highlights | 2022 UCI Gravel World Championships

Info UCI Gravel World Championship

Gert Kivistik
Gert Kivistik (autor erakogu) Itaalia, Veneto UCI Gravel World Championships 2022

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X