ESIMEST KORDA PEETAVAD JALGRATTASÕIDU ÜHISED EUROOPA MEISTRIVÕISTLUSED TOIMUVAD 2021. AASTAL MINSKIS

minsk

Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) idee Euroopa ühistest meistrivõistlustest jalgrattaspordis hakkab vilju kandma. Esimest korda ajaloos peetavad ühised Euroopa Meistrivõistlused jalgrattaspordis toimuvad Valgevenes Minskis 1.-15. augustil 2021.

UEC delegatsioon käis hiljuti Miskis kohtumas võistluse korraldajate ja nende koostööpartneritega (Valgevene Jalgratturite Liit, Olümpiakomitee, Minski Linnavalitsus, Valgevene Spordi-ja Kultuuriministeerium jt), et täpsustada võistluse korraldamisega seotud detaile.

Euroopa ühised meistrivõistlused rattasõidus hõlmavad kahe nädalast võistlusperioodi. Võistlused leiavad aset Minski linnas ja regioonis laiemalt ning sisaldavad kuut distsipliini: maanteerattasõit (juuniorid, U23, eliit), MTB (juuniorid, U23, eliit, noored, masters), trekisõit (eliit), BMX kross (challenge, juuniorid, eliit, U23), BMX Freestyle ja Gran Fondo.

UEC delegatsioon koos president Rocco Cattaneo, asepresidendi Henrik Jess Jenseni ja peasekretär Aleksander Gusjatnikoviga külastasid oma visiidi käigus ka potentsiaalseid võistluspaiku.

Euroopa ühised Meistrivõistlused jalgrattasõidus hakkavad korduma iga nelja aasta tagant. See on võõrustajariigile suurepärane võimalus tutvustada oma maad ja võistluslinna võistlustest osavõtjatele, keda on üle 5000 ja 50 Euroopa riigi. Samuti annab see korraldajariigile võimaluse pääseda suurde meediasse, sest UEC on sõlminud lepingu lisaks kohalikele telekanalitele ka kanaliga Eurovision.

Selleks, et nii suure mastaabiga üritust korraldada peab korraldajamaal/linnal olema väga hea resümee. Minsk on aastate jooksul tõestanud, et on suurepärane korraldaja ja võõrustaja (treki MM 2013, jääuisutamise EM 2019, hoki MM jt).

Foto (UEC)

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X