Esimeseks maastikukrossi lühirajasõidu maailmameistriteks krooniti Frei ja Blevins, Lõiv 13.

240793038_10157944173096498_8523434233245949179_n

Itaalias Val di Soles peetavatel maastikurattasõidu maailmameistrivõistlustel oli esmakordselt kavas lühirajasõit (short track). Ajaloolisel võistlusel pälvisid esikoha Sina Frei ja Christopher Blevins. Ainsa eestlasena võistelnud Janika Lõiv lõpetas 13. kohal.

Seitsmeringilisel, 6,65-kilomeetrisel lühirajal oli šveitslanna Frei võiduajaks 20 minutit ja 11 sekundit. Põnevas finišiheitluses alistas ta Suurbritannia ratturi Evie Richardsi ja prantslanna Pauline Ferrand Prevot’ (+0.01). Napilt jäi pjedestaalilt välja võitja kaasmaalanna Linda Indergand (+0.02). Olümpiakrossis olümpiavõitjaks kroonitud Jolanda Neff sai viienda koha (+0.11).

Eesti valitsev olümpiakrossi meister Lõiv teenis 13. koha, kaotades võitjale 52 sekundiga. „Võitlen juba eilsest saati kõhuvaludega. Ka täna sõidu ajal andis valu tunda. Start iseenesest õnnestus hästi, aga esimesel tehnilisel tõusul tegin vea ning kaotasin rütmi. Samuti kordasin järgmisel ringil samas kohas oma viga. Seetõttu vajusin aina tahapoole ning lõhkusin sellega oma sõidurütmi, mida oli raske tagasi saada. Sõidu teisel poolel sõitsin lihtsalt oma sõitu,“ ütles Lõiv.

Meeste kaheksaringlisel, 7,6-kilomeetrisel võistlusmaal oli ameeriklase Belvinsi võiduajaks 19 minutit ja 30 sekundit. Kahesekundilise kaotusega jagasid hõbe- ja pronksmedalid omavahel brasiillane Henrique Avancini ja sakslane Maximilian Brandl.

Laupäeval ootab Lõivu ees olümpiakrossi start. Eestlastest on MM-il veel võistlemas mäestlaskuja Robert Johanson, kes asub võistlustulle reedel.

Loe veel:

Maastikuratta MM´il Itaalias on stardijoonel Janika Lõiv ja Robert Johanson!

▪️ Eesti Jalgratturite Liit tänab maastikuratturite koondise häid sponsoreid DB Schenker Eestis ja Scania Eesti AS toetuse eest!

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X