ERR SPORT INTERVJUU ⟩ Karjääri lõpetanud Tanel Kangertiga

52131689845_30b63c3d0b_o

Viimase kümnendi Eesti üks edukamaid rattureid Tanel Kangert lõpetas 14 aastat kestnud profikarjääri. Otsuse järel on südames rahuolu ja üks periood elus sai lihtsalt loogilise lõpu, kinnitab Kangert ise.

Kangert alustas maanteeprofi karjääri 2008. aastal ja sõitis neljas erinevas tippmeeskonnas kokku 14 aastat. Lõpetamise otsus langes lihtsalt ja loogiliselt koos arusaamisega, et füüsiliselt ei anna enam paremaks minna ja võidusõit ei tekita enam vanal viisil vaimustust.

“Olles täna 35, siis minu parim enne hakkab täis saama ja lihtsalt tiksuda lepingute pärast ei olnud motiveeriv,” lausus Kangert intervjuus ERR-ile.

“Mul on kogu aeg olnud see mõte, et sportlasena on ülim õnn, kui saad lõpetada selliselt, et endale tundub aeg sobiv. Eks see isu sai ka täis ja ütlen ausalt, et verd vemmeldama võidusõit enam väga ei pannud. Tundus, et ring sai igas mõttes täis.”

Kangert kogus profimaailmas eelkõige tuntust mägedemehe ja suurte velotuuride võitu püüdnud tippsõitjate hinnatud abilisena. Tal endal õnnestus Abu Dhabi velotuuri võidu kõrval etapivõidud kätte saada Šveitsi ja Trentino velotuurilt. Suurtuuridel osales Kangert 17 korda ja lõpetas neist paljudel kokkuvõttes teises kümnes.

“Äkki 800 võidusõitu tuleb kokku profina. Ja ühtegi tulemust eraldi ma ei oska isegi välja tuua, mis mulle endale kõige rohkem on korda läinud. Aga ma olen nautinud eraldistarte. Just võistlus iseendaga on mulle alati rahulolu pakkunud. Eriti, kui on veel hästi läinud,” meenutas Kangert.

“Ma ei olnud kunagi särav ühepäevasõitja ja ma pole kunagi osanud ajastada vormi täpselt üheks võidusõiduks. Enam-vähem kindel mees olin kogu aeg, aga kunagi ei olnud kusagil väga tugev favoriit. Vormi ajastamisega pole kunagi hiilanud, aga üldine tase lubas teha pika karjääri.”

Kangerti sõnul jääb ta kõige enam taga igatsema kuuluvustunnet meeskonda ja omavahelist kamraadlust. Tulevikutegemiste osas on tal vaja veel plaani pidada.

“Olid plaanid kohe kooli minna ja kohe uued tegevused ette võtta,” ütles Kangert. “Aga sain aru, et ma pole täpselt välja mõelnud, mida ma nüüd tahan teha. Ehk kuu-kaks mõtetele ei oleks üldse halb.”

Vaata 10.10.2022 ERR spordiuudised Kristjan Kalkun

ERR Sport 08.10 Pogacar võitis teist aastat järjest Lombardia ühepäevasõidu, Kangert katkestas
ERR Sport 07.10 Kahepeale viis suurtuuri võitnud Valverde ja Nibali lõpetavad profikarjääri
ERR Sport 07.10 Tanel Kangert lõpetab profikarjääri
Delfi Sport 08.10 Kangert katkestas karjääri viimase sõidu: ma ei tahtnud jääda lõpuprotokolli reale, kus kaotust võitjale on +25 minutit
Delfi Sport 08.10 Kangert tegi karjääri viimase sõidu, tänasega lõpetasid ka Nibali ja Valverde
Delfi Sport  07.10 Tanel Kangert tõmbab sportlaskarjäärile joone alla
Delfi Sport 10.10 Kangerti suurim hirm enne profispordiga lõpetamist: mida ma nüüd tegema hakkan?
Postimees Sport 08.10 INTERVJUU ⟩ Karjääri lõpetanud Kangert langetas otsuse juba aastaid tagasi: olen elanud unistuste elu
Postimees Sport 08.10 Kangerti kõrval lõpetasid karjääri ka kaks jalgrattaspordi legendi
Postimees Sport 13.11 Taaramäe Kangerti karjäärist: sisu oli temas rohkem kui CV näitab
Postimees Sport 07.10 Tanel Kangert lõpetab karjääri
Õhtuleht Sport 10.10  Kangert: sõitsin isegi kauem, kui mul oli kunagi unistus
Õhtuleht Sport 08.10 Kangert tegi Lombardias karjääri viimase sõidu, võitis Pogacar
Õhtuleht Sport 08.10 Koos Kangertiga lõpetab ka mees, kelle ta kolme suurtuuri võiduni vedas
Õhtuleht Sport 07.10 Tanel Kangert lõpetab profikarjääri

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X