EOK tunnustas 2022. aasta noori medaliste ja EM-il poodiumile tulnud juunior rattureid.

20230209_0329

Eesti Olümpiakomitee tunnustas KUMUs toimunud pidulikul tänuvastuvõtul 2022. aastal rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt noorte ja juunioride seas medaleid võitnud sportlasi ja nende treenereid.

Jalgratturitest said EOK poolt tunnustatud Portugalis 2022. aastal Euroopa meistrivõistlustel segateatesõidus juunioride arvestuses kolmanda koha pälvinud sportlased Laura Lizette Sander, Elisabeth Ebras, Lauri Tamm,  Oliver Rüster ja treenerid Silver Schultz, ning Jürgen Matt ja Ado Hein. Tulemused siin

EOK tunnustus 2022
Fotol: vasakult treenerid Jörgen Matt ja Silver Schultz ja ratturid Lauri Tamm ja Oliver Rüster.
Autor: Karli Saul/EOK)

EOK president Urmas Sõõrumaa ütles oma tänukõnes, et noorte saavutused tegid täiskasvanutele silmad ette. „Eesti tegi järjekordse rekordi – medalirekordi, sest koos täiskasvanutega võitsite 2022. aastal 327 medalit! Kui vaadata nüüd, kes ja kui palju võitsid, siis noored tõid sellest 191 medalit ning 27 MM-kulda ja 23 EM-kulda. See tähendab seda, et meil on edaspidi vaja ilmselt teie tänamiseks suuremat lava. Soovin teile edu ja kordaminekuid EOK 100. juubeliaastal!“

Vastuvõtule olid kutsutud nii olümpia- kui ka mitteolümpiaaladel juunioride ja noorte maailma- ja Euroopa meistrivõistlustelt 2022. aastal medaleid võitnud noorsportlased oma treeneritega. Lisaks olid vastuvõtul Euroopa noorte olümpiafestivalil iluuisutamises kuldmedali võitnud Arlet Levandi ning seitsmevõistluses hõbemedali võitnud Viola Hambidge.

Eesti Olümpiakomitee tunnustas 2022. aasta noori medaliste galerii: https://photos.app.goo.gl/TdxV5zCm3P2N4e2z6 (Autor: Karli Saul/EOK)

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X