Endine maailmameister võidutses taas, Nõmmela 77.

Belgias sõidetud World Touri sõidul Gent-Wevelgem võidutses endine maailmameister Mads Pedersen (Trek-Segafredo). Ainsa Eesti ratturina osalenud Aksel Nõmmela (Bingoal – Wallonie Bruxelles) lõpetas võistluse 77. kohal.

Pedersen edestas väikeses grupifinišis prantslast Florian Senechali (Deceuninck-Quick Step) ja itaallast Matteo Trentini (CCC Team). “Viimasel kilomeetril sõitsid kolm meest teistelt eest ja ma lootsin, et Matthieu van der Poel ja Wout van Aert veavad neile järele,” kirjeldas Pedersen võistluse lõpplahendust. “Mul õnnestus vahepeal üksinda trio kätte saada ja ma tegin ideaalse sprindi. Viimane kilomeeter kujunes minu jaoks välja ideaalselt.”

Mullu maailmameistriks kroonitud Pedersen sai vikerkaarevärvides võidutseda vaid korra, Poola velotuuri teisel etapil, kuid peale tänavusi maailmameistrivõistluseid on ta pälvinud juba kaks esikohta. Esimese neist teenis ta BinckBanki velotuuri kolmandal etapil.

Nõmmela kaotas võitjale kuue minuti ja 11 sekundiga ning pälvis 77. koha. Heitlikes ilmaoludes peetud võistlusel katkestas üle 70 ratturi.

Foto:Mads Pedersen Autor/allikas: SCANPIX/BELGA

Allikas: sport.err.ee

Impression
X