Endine maailmameister saab septembris teise lapse ja naaseb seejärel uuesti võistluskarussellile

Lizzi Deignan

Endine grupisõidu maailmameister Lizzie Deignan avalikustas, et ootab teist last ning enne järgmist aastat teda võistlemas ei näe.

33-aastane Deignan sai esimese lapse, tütre Orla 2018. aastal. Seejärel naasis Suurbritannia rattur edukalt tippsporti, võites mullu uhke soolosõiduga naiste esimese Pariis – Roubaix’ võistluse.

Uudis tähendab, et Deignan ei saa aprillis Pariis – Roubaix’ võitu kaitsta ning jääb eemale naiste Tour de France’ist. „Lapse saamine on ilmselgelt suur otsus, aga see ei olnud meie jaoks keeruline,“ ütles Londoni olümpiamängudel hõbeda pälvinud Deignan. „Oleme Philiga alati suurt pere tahtnud ja ma usun, et praegu on õige aeg veel üks laps saada.“

„Usun, et on oluline, et naised näeksid, et emaks saamine ei piira nende võimalusi profikarjääriga jätkata,“ jätkas Deignan. „Pere ja karjääri kombineerimine on mind teinud väga uhkeks. Oma teisest rasedusest naiskonnaga rääkides sain vaid suure toetuse osaliseks. Kuigi ma olen tippsportlane maailma parimas tiimis, siis see toetus tundus üsna personaalne ja ma olen selle üle väga tänulik.“

Deignanil on taskus Treki naiskonnaga leping 2024. aasta lõpuni.

 

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X