EM-il soodsama stardipositsiooni saamiseks käisid Eesti noored Rootsis punkte kogumas

Eesti cyclo-crossi noored Elisabeth Ebras, Laura Lizette Sander, Oskar Küüt, Markus Mäeuibo, Virgo Mitt, Ron Rooni ja Egert Johanson võistlesid Rootsis peetud võistlustel, et koguda UCI punkte, mis tagavad Euroopa meistrivõistlustel parema stardipositsiooni.

Veel juunioride klassi kuuluvad Sander ja Ebras võistlesid koos eliitklassi naistega. Avapäeval pälvis Sander (50.09) kuuenda ja Ebras (50.27) kaheksanda koha. Võistluse võitis inglanna Zoe Backstedt (47.17). Teisel päeval oli Sander (48.45) seitsmes ja Ebras (49.05) kaheksas. Taas oli võidukas Backstedt (46.42). Sander teenis Rootsist 14 ja Ebras 8 UCI punkti.

Meesjuunioride klassis teenis Mäeuibo (39.06) avapäeval üheksanda, Mitt (39.29) 12. ja Küüt (39.51) 14. koha. Esikoha sai belglane Kenay de Moyer (37.09). Päev hiljem oli Mäeuibo (44.36) seitsmes, Mitt (44.42) kaheksas ja Küüt (47.00) 16. Esikoha napsas teist päeva järjest De Moyer (42.34). Mäeuibo kogus nädalavahetusega kuus ja Mitt kolm punkti.

Eliitklassi meeste hulgas sai Johanson (-2 ringi) avapäeval 14. koha, parim oli šveitslane Timon Rüegg (59.20). Teises sõidus lõpetas Johanson (1:05.07) 13. positsioonil. Parim oli taas Rüegg (58.15). Kuivõrd UCI punkte koguvad vaid esimesed kümme võistlejat, siis Johanson punktilisa ei teeninud.

M-16 klassis, kus punkte ei jagata, teenis Rooni esimesel päeval teise ja teisel päeval esikoha.