Elvas selgusid kriteeriumisõidu Eesti meistrid

IMAG1453

Laupäeval peetud Maxilla 65. Elva tänavasõidul selgitati välja Eesti meistrid. Naiste absoluutarvestuses võidutses Kristel Sandra Soonik ning meeste absoluutarvestuses Siim Kiskonen.

Naistele peetud ühises sõidus selgusid Eesti meistrid juunioride ja kuni 23-aastaste naiste seas ning eliitklassis. Absoluutarvestuses võidutses Soonik, kes sai kaela kuldse EMV medali parima U23 ratturina. Teise koha pälvis eliitklassis Eesti meistriks kroonitud Liisa Ehrberg ja kolmanda koha U23 arvestuses hõbeda teeninud Laura Lizette Sander. Pronksiga pidi U23 klassis leppima Elina Tasane. Eliitklassis järgnesid Ehrbergile Kristin Jõgi ja Birgit Tito. Naisjuunioride seas jõudsid kolme parema hulka Natali Nora Nigul, Hannah Kaljur ja Eliise Kivistu. Parim NSen rattur oli Tea Lang.

„Eesmärgiks oli koguda vahefinišitest maksimaalsed punktid, et meistri tiitel nendega kindlustada,“ avaldas Soonik peale kindla esikoha pälvimist oma taktika.

Meeste ja kuni 23-aastaste ratturite ühises sõidus põgenesid võistluse esimesel poolel peagrupist Siim Kiskonen ja Lauri Tamm. Kiskonen krooniti Eesti meistriks eliitklassis ja Tamm kuni 23-aastaste seas. Kiskoneni järel said hõbeda ja pronksi vastavalt Markus Pajur ja Oskar Nisu ning Tamme järel mahtusid pjedestaali madalamatele astmetele Aaron Aus ja Mikk Bauer.

„Plaan oligi eest ära sõita. Ootasin oma hetke rünnakuks ja seekord õnnestuski see ära tajuda,“ ütles Kiskonen võistluse järel.

Teiste vanuseklasside Eesti meistrivõistluste arvestuse esikolmikud
M12: Edvin Jürgen, Sebastian Ant, Kaarel Laansoo
N12: Eliis Veske, Carola Hirv, Eleanor Rang
M14: Lukas Bobkin, Magnus Normak, Jorgen Järvsoo
N14: Frida Mia Ragilo, Linda Lensment, Emily Kodanik
N16: Zlata Bronisevskaja, Mariann Koik, Lauren Pohl
M16: Ron Rooni, Riko Tammepuu, Glen Gregory Kõiv
MJ: Markus Mäeuibo, Martti Lenzius, Henri Arjus
MSen: Vidrik Vaiksaar, Sten Kask, Gerd Kodanik

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Škoda Laagri, Hearum.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X