Elva tulistele tänavatele jõudis mändide alt esimesena Gert Jõeäär

666607h0091t63

Hawaii Express Estonian Cup maastikurattasarja Elva osavõistluse võitis Gert Jõeäär väikese vahega Ivo Suure ees. Teist aastat järjest kostitati Elva etapil osalejaid kuuma ilmaga ning pigem valgete kruusateede kui juurikate poolest tuntud rajal püsis juhtgrupp seeõttu tihedalt koos.

Esimese vahefinišivõidu võttis Taavi Kannimäe, kümnekonna kilomeetri pärast mäefinišis oli esimesena päral Caspar Austa. Poole maa peal said teistelt eest minema Ivo Suur ja Gert Jõeäär, lõplik lahendus nende vahel toimus kõigest paar kilomeetrit enne lõppu.

“Ma pole eriline kuuma ilma kummardaja ja täna sobis Ivoga paaris sõita väga hästi. Oleks siin pidanud tänase kuumaga rahvusvahelise seltskonnaga madistama, ei teagi mis oleks tulemus olnud. Kindlasti kohe mitte nii hea,” sõnas Jõeäär finišis.

Naistest sai kohe alguses Elva tänavatel hea hoo Janelle Uibokand ja rohkem oma konkurente ta rajal ei näinudki.

“Teist aastat järjest on aasta kuumim ilm just Elvas ja ega ma väga hea meelega kusagil juurikate otsas parme toita ei tahakski. Tänasesse ilma väga sobiv rada. Pidin küll üllatavalt palju grupi ees teisi vedama, aga ei hullu. Tüdrukuna olen juba harjunud. Vett sain raja kõrvalt piisavalt, üle ei kuumenenud ja võita on alati tore,” olid Janelle muljed.

Kiirenduskilomeetri võitis meestest Taavi Kannimäe, naistest Janelle Uibokand.

Võistkondlikus arvestuses hõivas poodiumi kõrgeima astme KoMo/Veloplus, naiskondadest Hawaii Express/Cyclon.

Maratonil võitis minutlise edumaaga nooruke Romet Pajur, poolmaratoni läbis kõige kiiremini Virgo Mitt.

Põltsamaa lastesõitudel läbis stardilinnakusse mahamärgitud võistlusraja poistest kõige kiiremini Georg Salupuu, tüdrukute nobedaim oli Linda Lensment.

Hawaii Express Estonian Cup rattamaratonide sari suundub Lõuna-Eestist edasi vanale Läänemaale, kui 10. augustil sõidetakse Kullamaal sarja kuues etapp.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X