Elva rattamaratonil triumfeerisid Alo Jakin ja Janelle Uibokand

elva

Laupäeval sõidetud 20. Elva rattamaratonil olid võidukad Alo Jakin ja Janelle Uibokand.

Grand Prix sõidus otsustas võitja korralik heitlus lõpusirgel, milles näitas kõige teravamat minekut Alo Jakin, nüüdne juuniorite Eesti maanteekoondise peatreener. Kohe tema järel ületasid finišijoone praktiliselt koos Antto Jussi Juntunen ja Rait Ärm.

“Tunne on ülev,” ütles Alo Jakin sõidujärgselt kommentaariks. “Üle pika aja sain jälle maratonivõidu kirja – oma pundis naljatame, et kes maratonil pole sõitnud, siis ei olegi õige rattur. Nüüd sain teist korda selle linnukese kirja,” sõnas ta naerulsui. “Täna oli nii minu rada, tulingi siia hästi sõitma. Ma ei uskunud, et võidan, aga kolme parima sekka lootsin ikka sõita.”

“Tegin sõidu kohe alguses raskeks, panin ehk natukene liigagi kiire tempo peale, aga õnneks kestsin ära. Tempoga tuldi kaasa ja see mulle sobis – mida kiirem tempo, seda lihtsam minul bike-imeeste vastu. Natuke oli ka õnne, et maanteekingadega mudastest kohtadest hoolimata toime sain. Lõpus oli üsna enesekindel, et teistest finišis oma rattaga kiirem olen ja suutsingi oma võtta,” rõõmustas võitja.

Naistest jõudis üle joone kindla paremusega Janelle Uibokand, kes edestas lähimat konkurenti Mari-Liis Mõttust veidi enam kui kahe minutiga. Uibokand on Elva raja kogenud sõitja ning see ei üllatanud teda ka täna. “Nagu ikka, on Elva ajal jälle hästi kuum ilm ja mulle väga meeldis vahelduseks selline kiirem maraton, mitte selline singleid täis, kus parmutoiduks jääda. Täna sain stardist tegelikult natuke kehvasti minema, aga varsti olime pundiga siiski koos. Kahekümnenda kilomeetri kandis läks punt laiali ja sain ise eest ära. Nii sõitsimegi lõpuni ka,” sõnas väsinud võitja.

Meeskondade arvestuses võitis Elva etapi Tartu2024/BalticChainCycling.com, kuid ei suutnud sellega siiski sarja arvestuses troonilt tõugata KoMo/Veloplusi. Naiskondadest on edukaim endiselt Hawaii Express naiskond, kes noppis esikoha ka nüüd.

Kokku oli 20. Elva rattamaratonile registreerunud 1044 nooremat ja vanemat ratturit, kellest 789 panid rattad ka sõidupäeval joonele.

Allikas: https://sport.err.ee/1121958/elva-rattamaratonil-triumfeerisid-alo-jakin-ja-janelle-uibokand

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X