Elva 38. Rattapäeval võidutsesid Jõeäär ja Nigul

Filter Maanteekarikasarja teisel etapil, Elva 38. Rattapäeval võidutsesid Gert Jõeäär ja Natali Nora Nigul. 

103,6-kilomeetrisel pikal sõidul võidutses Jõeäär ajaga kaks tundi, 19 minutit ja 20 sekundit. Ta edestas lähimaid jälitajaid Oskar Nisu ja Lauri Tamme seitsme sekundiga. Kuue parema sekka mahtusid veel parim meesjuunior Markus Mäeuibo ning soomlased Sampo Malinen ja Johan Nordlund. Päev varem kriteeriumis Eesti meistriks kroonitud Siim Kiskonen pidi leppima seitsmenda kohaga.

Naiste seas, kes sõitsid võidu 52,9-kilomeetrisel distantsil, võidutses Natali Nora Nigul tulemusega üks tund, 17 minutit ja 45 sekundit. Teise koha pälvis Carol Kuuskman (+0.02) ja kolmanda koha Silvia Türkson (+0.03). Esimese kuue seas lõpetasid veel Mariann Koik, Lauren Pohl ja Zlata Bronishevskaja. Sama pikal distantsil mõõtu võtnud noormeeste seas pälvis esimese koha Riko Tammepuu (1:17.01), jättes selja taha Glen Gregory Kõivu ja Karel Gustav Rei.

36-kilomeetrisel noortesõidul oli kiireim Lukas Bobkin (1:03.40). Hõbedase autasu teenis Marek Mogilenskihh ja pronksise Silver Kross. Neidude seas olid parimad Linda Lensment (1:04.55), Emily Kodanik ja Frida Mia Ragilo.

Filter Maanteekarikasarja koondarvestuses hoiab peale kahte etappi liidripositsiooni Oskar Nisu (880 punkti). Teisel kohal on Lauri Tamm (830) ja kolmandal Aaron Aus (809). Naiste seas on parim Natali Nora Nigul (454), edestades Zlata Bronishevskajat (404) ja Carmen-Anete Plaksot (392).

Filter Maanteekarikasarja kolmas etapp sõidetakse 11. juunil Jõgeval, kus peetakse rattarallit juba üheksandat korda.

Foto: Kristjan Kivistik/Spordisarjad.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X