Ellujäämisrežiimil sõitnud Astana liider: Kangert aitas mul finišisse jõuda

Astana rattatiim elas Tour de France´il üle keerulise päeva. Meeskonna liider Jakob Fuglsang 17km pikkuse lõputõusu keskel kustus ja kaotas rohkelt aega.

Taanlane langes üldarvestuse neljandalt kohalt esikümnest välja, 12. positsioonile.

“Tundsin end terve etapi vältel hästi, ent viimasel kümnel kilomeetril tuled kustusid. Ma ei suutnud tempo muutustega kaasa minna. Läksin üle ellujäämisrežiimile. Tanel Kangert aitas mul finišisse jõuda. Nii juhtus. Nüüd tuleb olukorda analüüsida ja leida võimalus tagasitulekuks,” sõnas Fuglang Astana kodulehe vahendusel.

Kui Fuglsangil raskeks läks oli Kangert ees jooksikute hulgas, ent ta pidi tempot alandama ja meeskonna liidrile appi jääma. Eestlane oli ülesannete kõrgusel ning tõestas järjekordselt enda väärtust. Kangertile ja Michael Valgrenile anti täna tiimi poolt võimalus ründamiseks, aga lõpuks tuli ikkagi naasta vanade liistude juurde.

Kangert sai etapil 25. ja Fuglsang 26. koha. Mõlemad kaotasid etapi võitnud ja liidriks tõusnud Geraint Thomasele (Team Sky) 3.53.

Allikas: sport.delfi.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X