Elisabeth Ebras võitis Rahvuste Karika sarja velotuuril etapi

Elisabeth Ebras

Baskimaal sõidetud naisjuunioride Rahvuste Karika sarja kuuluva velotuuri Bizkaikoloreak teisel etapil (71,1 km) pälvis esikoha ligi poole võistlusmaast eest ära olnud Elisabeth Ebras (Team Rytger Development; 2:03.41).

Viimased kuus kilomeetrit sõitis Ebras koos prantslanna Alizee Rigaux’ga, kelle eestlanna jättis maha viimasel 600 meetril tehtud lõpurünnakuga. Ebras edestas lõpuks lähimat konkurenti kahe sekundiga. Kolmanda koha saanud hollandlanna Lisa van Belle (Talent Cycling) jäi maha juba ühe minuti ja 51 sekundiga.

“Umbes 40 kilomeetrit enne lõppu sõitis üks hollandlane laskumisel vahe sisse ja mõtlesin, et lähen temaga kaasa,“ rääkis Ebras peale võistlust. „Saime suure vahe sisse ja grupist sõitsid ära veel 3-4 tüdrukut, kes meid küll kätte ei saanud. Lõpus oli kaks rasket tõusu, kus sõitsin hollandlannalt eest ära, kuid peale seda jõudis mulle üks prantslanna järgi. Ta proovis küll eest ära sõita, aga see tal ei õnnestunud. Umbes kolm kilomeetrit enne finišit oli laskumine, kus ma siis umbes 600 meetrit enne lõpujoont ründasin ja võitsingi. Eile oli väga palju ebaõnne, kaks tehnilist rattal, selle võrra oli võit veelgi magusam.“

Teise eestlannana võistlustules olnud Laura Lizette Sander tulemust kirja ei saanud. Kahe etapi kokkuvõttes võidutses hollandlanna Nienke Vinke (Mix NXTG U19 – ACROG; 3:54.01), teiseks kerkis Rigaux (+0.04) ja kolmanda koha sai prantslanna Eglantine Rayer (+0.11). Ebras sai üldarvestuses 13. koha, jäädes parimast maha kahe minuti ja kahe sekundiga. Parima ronija arvestuses oli eestlanna teine.

Tulemused:
1.etapp Bizkaikoloreak(2.Ncup) Abadiño›Abadiño (65.6km) siin
2.etapp Bizkaikoloreak(2.Ncup) Iurreta›Iurreta (71.1km) siin

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X