Elisabeth Ebras pälvis Rahvuste Karika sarja kuuluva velotuuri teisel etapil 6. koha

Laura Lizette Sander

Prantsusmaal sõidetud naisjuunioride Rahvuste Karika etapil, Tour du Gevaudan Occitanie femmesi velotuuri teisel etapil (Mende-Mende; 67 km) pälvis Elisabeth Ebras (Team Rytger Development) grupifinišis 6. koha.

Võistluse võitis hispaanlanna Lucia Ruiz Perez (Rio Miera-CC Meruelo Juniors; 1:49.58), jättes selja taha belglanna Lani Wittevrongeli ja sakslanna Justyna Czapla. Ebras ületas finišijoone kuuendal ja Laura Lizette Sander (Team Rytger Development; +0.20) 57. kohal.

“Täna oli kergem rada kui eile ja plaanisin lõpufiniši peale minna. Esimene tõus võeti suhteliselt rahulikult, aga lõpus järsema osa peal hakati panema, kuid jäin siiski gruppi,” ütles Ebras. “Hiljem väiksemate põksude peal rünnati ja üks inglane sai eest ära, kelle saime aga enne laskumist uuesti kätte. Lõpus olin väga hea koha peal, kuid lihtsalt ei suutnud rohkem ja pidin leppima kuuenda kohaga. Saime vähemalt punkti Eestile.”

Kahe päeva kokkuvõttes pälvis tuuri üldvõidu prantslanna Eglantine Rayer (MIX Normandie/Pays de la Loire; 4:07.41), edestades kaasmalannat Julie Begot (Auvergne-Rhone-Alps) 23 ja austerlannat Daniela Schmidbergerit 47 sekundiga. Ebras kerkis üldarvestuses nelja positsiooni võrra 27. kohale, kaotades võitjale kolme minuti ja 34 sekundiga. Sander oli kokkuvõttes 75, jäädes Rayerist maha 14 minuti ja 35 sekundiga.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X