Elisabeth Ebras lõpetas cyclo-crossi EM-il kolmandas kümnes

248441014_1818438121698142_1299553669559392096_n-2

Hollandis Col du Vamil toimuvatel cyclo-crossi Euroopa meistrivõistlustel pälvis Elisabeth Ebras naisjuunioride arvestuses 27. koha.

Euroopa meistriks krooniti inglanna Zoe Backstedt (44.01), kes on sel aastal võitnud naisjuunioride konkurentsis veel grupisõidu maailmameistrivõistlused ning pälvinud trekisõidu EM-il kolm kulda. Hõbe- ja pronksmedalid said kodupubliku rõõmuks kaela hollandlannad Leonie Bentveld (+1.06) ja Nienke Vinke (+1.30).

Ebras jäi võitjale alla viie minuti ja 43 sekundiga ning sai 27. koha. Annabrit Prants kaotas Backstedtile ringiga ning lõpetas 42. positsioonil ning valitsev Eesti meister Laura Lizette Sander oli sunnitud võistluse katkestama.

„Ei osanud midagi oodata sellelt võistluselt, kuna ma pole varem nii rahvusvahelises seltskonnas cyclo-crossi sõitnud,“ ütles Ebras. „Enesetunne oli suhteliselt hea, aga rada oli väga mudane ja mul pole sellistel radadel eriti õnne olnud. Lisaks polnud rada eriti tehniline ja ühtki siledat kohta samuti polnud. Ainult kas üles või alla. Kahjuks jäime kõikide eestlannadega kohe stardis olnud munakivitõusul suure kukkumise taha. Peale seda proovisin lihtsalt oma sõitu teha.“

Eliitklassis tuli Euroopa meistriks kodupubliku silme all Lucinda Brand ajaga 48.22. Valitsev maailmameister edestas ungarlannat Kata Blanka Vasi 56 sekundiga ning kaasmaalannat Yara Kastelijni ühe minuti ja kahe sekundiga.

Kuni 23-aastaste meeste seas jättis võidu koju Ryan Kamp (50.03), edestades tihedas finišiheitluses ühe sekundiga belglasi Niels Vandeputtet ja Thibau Nysi.

Pühapäeval on võistlustules Eesti meesjuuniorid Oskar Küüt, Virgo Mitt, Markus Mäeuibo ja Lauri Tamm.

Tulemused siin

Eesti Jalgratturite Liit tänab cyclo-crossi koondise sponsoreid Graanul Invest AS, Rand & Tuulberg Gruppi, Standard AS ja Jetoil AS toetuse eest. 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X