Elisabeth Ebras krooniti kuni 23-aastaste naisratturite Eesti meistriks

353645452_650090827162087_6330321335379548196_n

Otepääl Tehvandi rollerirajal peetud Viljandi Metall Eesti meistrivõistlustel sai 60-kilomeetrises kuni 23-aastaste naisratturite grupisõidus esikoha Elisabeth Ebras (UAE Development Team).

Üle 1700 tõusumeetriga võistlusel selgus võitja kahe naise vahel toimunud finišis, kus oma paremuse pani maksa Ebras ajaga 1:52.02. Sama ajaga sai teise koha Laura Lizette Sander (AG Insurance – NXTG U23 Team). Pronksmedali sai kaela Elina Tasane (WCC Team), kes jäi duost 15 sekundi kaugusele.

Naisjuuniorid ja kuni 16-aastased ratturid võistlesid 40 kilomeetri pikkusel distantsil. Naisjuunioride konkurentsis krooniti Eesti meistriks Liisi Lohk (Pärnu Kalev Spordikool), kes teenis soolovõidu ajaga 1:17.37. Hõbemedali sai Karolin Surva (CFC Spordiklubi; +1.46) ja pronksmedali Natali Nora Nigul (CFC Spordiklubi; +2.55). Kuni 16- aastaste neidude seas olid parimad Carmen-Anete Plakso (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi; 1:17.50), Lauren Pohl (CFC Spordiklubi; +0.00) ja Zlata Bronishevskaja (Kalevi Jalgrattakool; +0.08).

Kuni 16-aastased Eesti ja Läti noormehed võistlesid 60-kilomeetrisel distantsil ning väikesest grupifinišist võidutses Ron Rooni (CFC Spordiklubi; 1:45.33), kes sai kaela kuldse Eesti meistri medali. Üldarvestuse teine ja kolmas koht läksid Lätti, kui Rooni selja taga lõpetasid MSG/RRS ratturid Helvijs Kancers ja Arvids Logins. Eesti meistrivõistluste arvestuses sai teise koha Riko Tammepuu (CFC Spordiklubi) ja kolmanda koht Markus Aleksander Saar (Kuusalu Rattaklubi).

Viljandi Metall Eesti meistrivõistlused jätkuvad 20. juunil Viljandis individuaalsete eraldistardist sõitudega.

2023. aasta Eesti meistrivõistlused on pühendatud Eesti Olümpiakomitee 100. sünnipäevale. Võistlusel esikolmikusse jõudnud sportlased teenivad EOK 100 erikujundusega Eesti meistrivõistluste medalid.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajad Viljandi Metall, Rand & Tuulberg, Hepsor, Viimsi Keevitus, Škoda Laagri, Soela Rannamajad, Hearum, Jetoil, Graanul Invest.