Elisabeth Ebras kerkis Normandia velotuuri üldarvestuses 14 positsiooni

Prantsusmaal jätkunud Normandia velotuuri (UCI 2.1) teisel etapil (138,4 km) pälvis soolovõidu hispaanlanna Sandra Alonso (Ceratizit-WNT Pro Cycling Team; 3:26.03). Elisabeth Ebras (UAE Development Team) ületas lõpujoone 41. positsioonil.

Alonso edestas peagruppi viie sekundiga. Sealt oli kiireim hollandlanna Thalita de Jong (Lotto Dstny Ladies). Kolmanda koha pälvis itaallanna Maria Giulia Confalonieri (Uno-X Mobility) ja neljanda koha soomlanna Anniina Ahtosalo (Uno-X Mobility). Ebras kaotas võitjale 29 sekundiga ja sai 41. koha, valitsev Eesti meister Laura Lizette Sander (AG Insurance – Soudal NXTG) aga kaheksa minuti ja kahe sekundiga, mis andis 75. tulemuse.

„Sõidu algus oli kehale ehk väike šokk, kuna ma ei ole sel aastal veel kõrgema kategooriaga sõite saanud sõita, kuid harjusin natukese aja pärast ära,“ ütles Ebras võistluse järel. „Lõpus oli rada üles-alla ja tundsin, et siin sõidus on vähe teine tase. Jäin väikese vahega korra maha, aga sain uuesti tagasi. Lõpus ei olnud lihtsalt enam jalga. Plaan oli tegelikult üks tiimikaaslane finišitõusul positsioonile tõmmata, aga kahjuks ta kukkus lõpu poole.“

Velotuuri üldarvestuses jätkab liidrina Ellen van Dijk (Lidl – Trek). Talle järgnevad Riejanne Markus (Team Visma | Lease a Bike; +0.19) ja Lieke Nooijen (Team Visma | Lease a Bike; +0.21). Seejuures on hollandlannade käes koguni viisikjuhtimine. Ebras kerkis kokkuvõttes 14 positsiooni võrra ja jätkab 40. kohal (+1.47), Sander (+9.31) on 78. tabelireal.

Laupäeval sõidetakse velotuuril 136,8 ja pühapäeval 138,5 kilomeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X