Elisabeth Ebras jõudis Uppsala velotuuril esikümnesse

Rootsis peetud Uppsala velotuuril (UCI 2.1) teenis veel juunioride klassi kuuluv Elisabeth Ebras (Team Rytger Development) üldarvestuses kaheksanda koha.

Uppsala velotuuril sõideti kolm etappi. 102,8-kilomeetrisel avaetapil sai Ebras grupifinišis kirja 18. koha. Kaksikvõidu noppisid Norra ratturid Mari Hole Mohr (Team Coop-Hitec Products; 2:40.42) ja Stine Borgli (Norra koondis). Teise Eesti ratturina stardis olnud Laura Lizette Sander (Team Rytger Development) sai 41. koha, kaotades võitjale viie minuti ja 12 sekundiga.

Teisel, 136,1-kilomeetrisel etapil Ebras kukkus ning ületas finišijoone 22. positsioonil. Sander sai kirja 37. koha (+3.38). Grupifinišis oli kiireim rootslanna Hanna Nilsson (Ceratizit-WNT Pro Cycling; 3:29.28), edestades kaasmaalasi Nathalie Eklundi ja Clara Lundmarki (mõlemad Rootsi koondis).

Viimasel, 84,6-kilomeetrisel etapil tegi Ebras vahepeal ka üksinda soolosõitu, kuid lõpuks selgus võitja siiski taas grupifinišist. Esikoha pälvis Eklund (2:13.38), teise koha sai Lundmark ja kolmanda soomlanna Laura Vainionpää. Ebras sai üheksanda koha ja Sander ei startinud.

Kokkuvõttes pälvis esikoha Eklund, Mohr kaotas talle nelja ja Borgli üheksa sekundiga. Aktiivselt sõitnud Ebras sai üldarvestuses kaheksanda koha, jäädes võitjale alla 17 sekundiga.