Elisa Longo Borghini võitis naiste Paris-Roubaix uhke soolosõidu järel

Screenshot 2022-04-16 at 18.08.07

Alles teist korda peetaval naiste Paris-Roubaix’l võidutses 34-kilomeetrise soolosõidu järel Itaalia valitsev grupisõidu meister Elisa Longo Borghini (Trek-Segafredo).

Peale seda, kui Lotte Kopecky (Team SD Worx), Marta Bastianelli (UAE Team ADQ) ja Lucinda Brand (Trek-Segafredo) olid kinni püütud, ründas kohe Longo Borghini ja pääses üksinda eest. Itaalia meister kasvatas vahepeal edu 41 sekundile, kuid seejärel hakkas vahe taas vähenema. Kuna jälitajad ei leidnud koostöös üksmeelt, sest teiste seas olid samuti kaks Longo Borghini naiskonnakaaslast, siis jäi vahe püsima. Kuulsal Roubaix’ velodroomil edestas itaallanna lõpuks teise koha pälvinud Kopeckyt ja kolmanda koha saanud Brandi 23 sekundiga.
“See on lihtsalt imeline tunne. Mu jaoks on olnud väga keeruline kevad. Mul oli kuu aega ninakõrvalkoobaste põletik ja ma ei saanud võistelda nii nagu ma oleksin tahtnud. Ma teadsin, et ma suudaksin paremini, kui tulemused näitasid,” ütles Longo Borghini. “Oli raske aeg, aga ma tahaksin tänada oma pere, poiss-sõpra Jacopo Moscat, ema, isa ja teisi sugulasi, kes mind usaldasid ja moraali üleval hoidsid. Tahaksin tänada ka oma klubi Trek-Segafredot, et neil on minusse usku. Nemad tõid mind täna siia, kuigi ma arvasin, et ma pole veel valmis. Tiim sisendas minusse seda mõtet, et ma olen rohkem valmis, kui ma ise usun ja ma pean tunnistama, et neil oli õigus.”

Pühapäeval toimub meeste Paris-Roubaix, kus osalevad eestlastest Martin Laas ja Karl Patrick Lauk. Enne seda peetaval juunioride Paris-Roubaix’l on lisaks stardis Eesti koondislased Frank Aron Ragilo, Romet Pajur, Aaron Aus, Lauri Tamm, Virgo Mitt ja Karl Kurits.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X