Elina Tasane võitis Poolas viimase etapi ja ühtlasi kogu velotuuri

IMG_2206

Poolas lõppenud Sowiogorski Touril võitis Elina Tasane naisjuunioride seas viimase, kolmanda etapi ja ühtlasi kogu velotuuri. Eesti naiste maanteeratturite koondisele tõi viimasel etapil kaksikvõidu Elisabeth Ebras, kes sai üldarvestuses kolmanda koha. 

Pühapäeval sõidetud grupisõidus oli Tasase võiduajaks kaks tundi, 11 minutit ja 34 sekundit. Ta edestas teiseks tulnud kaasmaalast Ebrast ja kolmanda koha pälvinud Julia Wudniaki viie minuti ja 39 sekundiga. Kirke Reier tulemust kirja ei saanud.

Kuni 23-aastaste ja eliitnaiste seltskonnas sai Kristel Sandra Soonik 20. koha, kaotades sõidu võitnud poolatarile Dorota Prezakile miinusringiga. Liis Jääger ja Silvia Türkson võistlust ei lõpetanud.

Viimase etapi võitmine tõi Tasasele naisjuunioride seltskonnas ka velotuuri üldvõidu. Teise kohaga pidi leppima kodus võistelnud Wudniak (+4.39) ja kolmanda koha saavutas Ebras (+5.13).

Soonik sai kuni 23-aastaste ja eliitnaiste seas 20. koha, kaotades mitmepäevasõidu võitnud Prezakile 39 minuti ja 56 sekundiga.

Eesti naiste koondis Poolas august 2021

▪️ Eesti Jalgratturite Liit tänab maanteeratturite naisjuuniorite koondise peasponsorit Graanul Invest AS toetuse eest! Lisaks täname toetuse eest Rand & Tuulberg Gruppi, Standard AS ja Jetoil AS.

Loe veel:

13.08 Ebras teenis Poolas esikoha, Tasane kindlustas Eestile kaksikvõidu

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X