Elina Tasane pälvis U-23 grupisõidu EM-il 32. koha

Portugalis Anadias lõppenud maanteeratturite Euroopa meistrivõistlustel selgusid pühapäeval kuni 23-aastaste grupisõidu parimad. Elina Tasane lõpetas naiste hulgas 32. kohal.

Kuni 23-aastaste naiste seas teenis soolovõidu hollandlanna Shirin van Anrooij (2:57.41), kes edestas teiseks tulnud itaallannat Vittoria Guazzinit ja pronksmedali pälvinud kaasmaalannat Fem van Empeli 11 sekundiga. 32. koha saanud Tasane kaotas võitjale kahe minuti ja 49 sekundiga.

„Esimene ring võeti rahulikult. Ootasin, et pannakse, aga ei. Selle eest pandi korralikult teisel ringil tõusul olles. Jäin maha, aga sain seejärel uuesti järgi,“ kirjeldas esimest aastat U-23 vanuseklassis sõitev Tasane võistluse käiku. „Järgmistel ringidel oli ka nii, et tõusudel jäin maha, aga grupp jooksis pärast alati uuesti kokku.“

Kristel Sandra Soonik sai kirja 60. koha, kaotades võitjale kümne minuti ja 16 sekundiga. Valitsev Eesti meister Aidi Gerde Tuisk tulemust kirja ei saanud.

Kuni 23-aastaste meeste hulgas krooniti Euroopa meistriks sakslane Felix Engelhardt (3:37.27), kes sai lõpuspurdiga jagu tšehhist Mathias Vacekist ja itaallasest Davide de Prettost. Valitsev Eesti meister Gleb Karpenko sai 93. koha, kaotades võitjale kümne minuti ja nelja sekundiga ning Artjom Köster 103. tulemuse, jäädes parimale alla 12 minuti ja 26 sekundiga.

„See oli selle aasta kõige raskem sõit,“ avaldas Karpenko peale võistlust. „Alguses dikteerisid sõitu Hollandi ja Šveitsi koondised, seejärel läksid teised tiimid appi. Täna ei olnud Portugalis nii palav kui eile, aga pigem oli ikkagi palav. Eks see tõus tegi oma töö.“

Pikalt jooksikute hulgas sõitnud Joonas Kurits ning Rait Ärm, Madis Mihkels ja Markus Pajur tulemust kirja ei saanud. „Peale pidulikku starti olin kohe pundi ees, kui taanlane pani litri. Jäin korra kõhklema, kas minna kaasa, aga siis otsustasin, et lähen. Lootsin, et tuleb rohkem sõitjaid kaasa, aga jäime ikkagi kolmekesi ette,“ kirjeldas Kurits, kuidas ta sõidu algfaasis jooksikute gruppi pääses. „Kuna minek lasti väga kergelt eest ära, siis ma ei tahtnud jalgu sirgu ka lasta.“

Eesti maanteeratturite koondise parimaks tulemuseks Euroopa meistrivõistlustelt oli teisel päeval pälvitud pronksmedal juunioride segateatesõidus, kus sõitsid Elisabeth Ebras, Laura Lizette Sander, Oliver Rüster ja Lauri Tamm. Medalitabelis sai Eesti sellega 11. koha. Parim oli kolme kulla, ühe hõbeda ja ühe pronksiga Saksamaa koondis.

Tulemused siin

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Graanul Invest AS, Rand & Tuulberg Grupp, Standard, Jetoil, Hearum.

09.07 Romet Pajur sai EM-il meesjuunioride grupisõidus 6. koha
08.07 Eesti juuniorid võitsid EM-il pronksi!
07.07 Joonas Kurits sai EM-il 20. koha, Gleb Karpenko vahetas poolel võistlusmaal ratast
07.07 Sander sai juunioride EM-il temposõidus 11. ja Pajur 13. koha
06.07 Laura Lizette Sander: keskendun EM-il temposõidule ja loodan esikümnesse pääseda