Elina Tasane lõpetas Anna Vasa velotuuri 21. kohal

Elina Tasane

Poolas sõidetud naisratturite teise kategooriaga printsess Anna Vasa velotuuril tegi kaasa ka Eesti maanteeratturite koondis. Elina Tasane lõpetas võistluse 21. ja Kristel Sandra Soonik 42. kohal.

Viimasel etapil sõideti Poola teedel 18-kilomeetrine temposõit, kus võidutses kolmandat päeva järjest kohalike rõõmuks Agnieszka Skalniak-Sojka (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wroclaw) ajaga 24.53, mis teeb keskmiseks kiiruseks üle 43 km/h. Teise koha pälvis ukrainlanna Olga Shekel (+0.04) ja kolmanda võitja klubikaaslane Dominika Wlodarczyk (+0.48). Tasane kaotas võitjale kahe minuti ja 48 sekundiga ning sai 26. koha ning Soonik kolme minuti ja ühe sekundiga, millega sai kirja 29. tulemuse.

Üldarvestuses pälvis esikoha Skalniak-Sojka, edestades Shekelit 28 sekundiga ning kolmandaks kerkinud Wlodarczykut kahe minuti ja 14 sekundiga. Tasane sai kokkuvõttes 21. (+4.15) ja Soonik 42. koha (+7.59). Noorratturite arvestuses oli Tasane üheksas ja Soonik 24.

„Mul on väga hea meel, et Eesti koondis võttis pundi kokku ja saime Poolas võistelda,“ oli Tasane õnnelik. „Eelmisel aastal saime samal tuuril sõita, seega teadsime seda kanti ja ka sõitjaid. Sõidud olid rasked ja aktiivsed nagu naiste sõitudele iseloomulikuks. Meie proovisime keskenduda igal etapil grupifinišitele, sest teiste tiimid olid meist pea jagu üle. Saime küll kaks TOP20 kohta, kuid oleks ikkagi tahtnud paremini ja seadsime ka enne võistlust kõrgemad eesmärgid. Tagantjärgi saab ainult analüüsida ja loodame, et järgmisel aastal läheb paremini. Veel on mul hea meel, et peale põlvevigastust olen hakanud jälle end paremini tundma ja vorm on täitsa hea.“

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand ja Tuulberg Grupp, Standard, Jetoil, Hearum.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X