Elina Tasane jõudis UCI võistlusel pjedestaalile

363365028_260682873380560_6666127770493156265_n

Poolas alanud printsess Anna Vasa velotuuri (UCI 2.2) avaetapil (111 km) teenis Elina Tasane (WCC Team) grupifinišis kolmanda koha .

Etapivõidu pälvis norralanna Camilla Ranes Bye (Torelli; 2:44.19) ning teise koha sai poolatar Katarzyna Wilkos (MAT Atom Deweloper Wroclaw). Seejuures leidis Tasane viimastel kilomeetritel just poolatari sprindirongi, mis aitas pjedestaalile tõusta.

„Terve sõidu sadas ning etapp oli päris närviline, kuid suutsin õnneks grupi ees püsida,“ rääkis Tasane. „Tegelikult oli alguses plaanis, et mina aitan tiimikaaslast finišis ja teised tiimikaaslased on aktiivsed ehk sõidavad eest ära ja püüavad vahefinišite punkte. Kõik aga täpselt nii ei läinud, ent siiski proovisime.“

„Viimasel viiel kilomeetril olin heal positsioonil ja tiimikaaslane oli minu taga, aga mingil põhjusel ta otsustas sealt lahkuda. Otsustasin omakorda siis ise finišit teha ja ideaalsel hetkel tuli Atomi tiimi rong ja hüppasin nende taha. Viimases kurvis olin neljandal positsioonil, kust suutsin end õnneks kolmandaks sõita,“ lisas Tasane.

Valitsev Eesti grupisõidu meister Laura Lizette Sander finišeeris kuuendana. Laupäeval sõidetakse velotuuril 124 kilomeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X