Elina Tasane alustas oktoobrit Itaalias kõrgetasemelistel võistlustel

18- aastane Elina Tasane (WCC Team) alustas oktoobrit Itaalias kõrgetasemelistel võistlustel 37. ja 60. kohaga. Elina Tasane sõidab käesoleval hooajal WCC Team-is, mis võistleb eliitjalgrattavõistlustel, nagu UCI Women’s World Tour jt. WCC Team asutati 2018. aastal UCI ja World Cycling Center osana ja nende eesmärgiks on kaasata ja arendada noori andekaid jalgrattureid.

Itaalias Milaano lähistel toimus oktoobri alguses kaks kõrgetasmelist naiste võistlust Tre Valli Varesine (1.1) ja Giro dell’Emilia (1.Pro), kus mõlemal korral jagunesid esimene ja teine koht võrdselt Worl Touri naiskonna sõitjate vahel. Esimeseks tuli Elisa Longo Borghini Itaalia maanteerattur, kes sõidab praegu Trek–Segafredo meeskonnas ja teiseks tuli Ameerika rattur Veronica Ewers EF Education–Tibco–SVB meeskonnast.

Tre Valli Varesine 88.9- kilomeetrisel sõidul Busto Arsizio-st Varese-sse võidutses Elisa Longo Borghini ajaga kaks tundi 18 minutit ja 4 sekundit, Veronica Ewersi kaotus võitjale oli 26 sekundit ja kolmandaks tulnud hispaania rattur Ane Santesteban (Team BikeExchange – Jayco) jõudis finišisse 34 sekundilise kaotusega. Elina Tasane sõitis oma tiimi parima tulemuse, lõpetades 60. kohal kaotusega liidrile +6:37.

Giro dell’Emilia rahvusvahelisel 1.Pro klassi 89.7– kilomeetrisel võistlusrajal Carpi-st San Luca-sse, jagunesid kohad sarnaselt. Võidu võttis Elisa Longo Borghini ajaga kaks tundi 11 minutit ja 53 sekundit, napi kolme sekundilise kaotusega tuli finišisse Veronica Ewers. Kolmanda koha võitis itaallanna Sofia Bertizzolo (UAE Team ADQ) Elina Tasne lõpetas taas oma tiimi liidrina 37. kohal kaotusega võitjale +1:45.